Люботинський краєзнавчий музей

День усиновлення

30 вересня Україна відзначає свято людяності і доброти - День усиновлення, коли кожен розуміє, як непросто прийняти рішення усиновити дитину або взяти її у свою сім’ю. Зважаючи на карантинні заходи відзначення свята має свої особливості і вітання усиновителям, опікунам/піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу звучать онлайн. В рамках запланованих заходів діти та їх піклувальники відвідали Люботинський краєзнавчий музей.

Сьогодні за оперативною інформацією на первинному обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває 2306 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 1612 дітей перебуває під опікою, піклуванням громадян, 542 – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 94 – в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування, 18 – навчаються в вищих навчальних закладах, професійно-технічних училищах різних рівнів акредитації, 40 – в тимчасових формах влаштування (18 – в сім’ях родичів, знайомих, 19 – в центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 3 – інше).

В даний час в області 93,4 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання.

З початку 2020 року статусу дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, набуло 197 дітей. З них: 112 дітей влаштовано під опіку, піклування, 30 – на виховання та спільне проживання в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, 17 – перебувають тимчасово в сім’ях родичів, знайомих, 13 – в центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 19 – в закладах інституційного догляду та виховання дітей, 2 – перебуває в закладі охорони здоров’я, 1 – усиновлена, 1 – навчається у вищому навчальному закладі, 2 – на сьогодні вже досягнули повноліття.

На даний час в області функціонує 58 дитячих будинків сімейного типу та 132 прийомних сім’ї, в яких на вихованні перебуває 657 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

З початку 2020 року в області створено 5 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу. До сімейних форм виховання (прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу) влаштовано 64 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; під опіку, піклування влаштовано 119 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 17 дітей усиновлено.

Маємо впевненість і переконання, що батьки, які пообіцяли дитині її забрати чи поновити себе в правах, обов’язково дотримаються даного слова; дитина, яка чекає на маму і тата – обов’язково їх знайде. Адже, залишаються незмінними істини: веселі і щасливі очі дітей; рідний голос батьків, які радіють злетам і заспокоюють при падінні; відчуття, що ти не один і дуже комусь потрібен.

Люботинський краєзнавчий музей

Альбом: Люботинський краєзнавчий музей
Дата публікації: 11:00 01.10.2021
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024