Верховна Рада ухвалила законопроєкт «без паперів»

У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, як впроваджуватимуть законопроєкт № 5495.

«Перш ніж перевести держсервіси онлайн, ми внесемо значні зміни в документи законів - про електронні публічні послуги, державні реєстри, хмарні сервіси в держсекторі та законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн, - зазначають у міністерстві. - Оцифруємо всі важливі для українців документи, щоб вони завжди були під рукою у смартфоні в необхідний момент. З 23 серпня електронний паспорт у застосунку «Дія» вже прийматимуть в усіх установах України на рівні з паперовим».

Далі команда Мінцифри планує вдосконалити систему електронного документообігу.

«Підписати заяву на навчання дитини в школі або на відпустку - усе можна буде зробити на одному порталі за допомогою «Дія.Підпису», - анонсують у міністерстві.

Наступний напрямок – це створення е-послуги для всіх життєвих ситуацій.

«Подати заяву на шлюб, записатися в чергу до дитячого садочка, отримати довідку про місце навчання, призначення пенсії чи субсидії - ми вже працюємо над переведенням цілого пакету сервісів в онлайн, які скоро будуть доступні в «Дії», - говорять урядовці.

Як підкреслюють у Мінцифри, «найголовніше: держсервіси стануть прозорими та без корупції, а держорган не повинен вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в його реєстрах».

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/110563

Дата публікації: 08:49 19.07.2021