Про застосування розрахункових книжок та видачу квитків при перевезенні пасажирів платниками єдиного податку.
Про застосування розрахункових книжок та видачу квитків при перевезенні пасажирів платниками єдиного податку.

Про застосування розрахункових книжок та видачу квитків при перевезенні пасажирів платниками єдиного податку.

До Головного управління ДПС у Харківській області надійшло запитання: чи зобов’язані фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, при здійсненні перевезення пасажирів застосовувати РК (видавити квитки) та КРО? Повідомляємо про таке.

Пунктом 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненням (далі – Закон № 265) передбачено, що реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) та розрахункові книжки (далі – РК) не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО та/або ПРРО відповідно до Податкового кодексу України.

Разом з тим, згідно з п. 15 ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1023). Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом № 1023, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Враховуючи викладене вище, фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, не зобов’язані застосовувати РК та книги обліку розрахункових операцій.

Разом з цим Відповідно до п. 41 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 із змінами та доповненням (далі – Постанова № 176), пасажир повинен мати квиток на проїзд в автобусі (для пільгового проїзду – посвідчення особи встановленого зразка чи довідку, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

У разі перевезення багажу пасажир повинен мати квитанцію на перевезення багажу.

Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 № 503 (далі – Наказ № 503) затверджені Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.

Відповідне роз’яснення розміщено в категорії 109.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС.

Водночас, з метою виконання вимог Закону № 1023 та Постанови № 176, на вимогу пасажирів, такі особи зобов’язані видавати відповідні документи, за формою, затвердженою Наказом № 503.

 

 

Переглядів: 90
Дата публікації: 08:24 15.07.2021
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Нові та оновлені сторінки
Проєкт рішення "Про внесення змін до рішення ІХ сесії Люботинської міської ради VIII скликання від 2   20.10.2021
Проєкт рішення "Про внесення змін до рішення ЛМР від 24 грудня 2020 року № 33 «Про бюджет Люботинськ   20.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 16.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
У зв’язку з аварійно-ремонтними роботами на централізованій мережі водопостачанняпо вул. Пшенична, 3   19.10.2021
У зв’язку з аварійною ситуацієюна водозаборі по вул. Рябінова, 7а 19.10.2021 року 09-00 до 10-00 (ор   19.10.2021
У зв’язку з аварійно-відновлюваними роботами на централізованій мережі водопостачання міста по вул.    19.10.2021
Посилання
  
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>