Люботинський МЦСССДМ

#ЯМАЮПРАВОНАПОСЛУГУ
????Назва послуги: "Консультування".
✅Зміст послуги:
????Консультування полягає в наданні допомоги в аналізі життєвої ситуації потребуючої сім’ї або особи, визначенні її основних проблем, шляхів їх вирішення та складання плану виходу із складної життєвої ситуації.
????Це – цілий комплекс заходів, що здійснюються протягом строку, необхідного для виходу зі складної життєвої ситуації та адаптації особи або сім’ї до нових умов соціального середовища, спрямованих на усунення/пристосування обмежень життєдіяльності, підтримку соціальної незалежності, збереження та продовження соціальної активності.
✅Проводиться шляхом забезпечення професійного спілкування між надавачем соціальної послуги (консультантом) та отримувачем соціальної послуги.
✅Консультування може мати різну фахову та тематичну спрямованість, наприклад, - психологічне консультування або правове. Може бути також разове, короткотермінове або тривале в залежності від потреб отримувача послуг.
????Надавач послуги:
Фахівець/група фахівців у сфері надання соціальних послуг, психолог, педагогічний(і) працівник(и), який(які) пройшли спеціальну підготовку та володіють техніками консультування.
????Отримувач послуги:
Особа, сім’я, група осіб, які через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, бездомністю, відбуванням покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк тощо, потребують допомоги у вирішенні своєї життєвої ситуації шляхом отримання соціальної послуги консультування.
????Принципи надання соціальної послуги:
????Доступність соціальної послуги;
????Незалежність отримувача соціальної послуги;
????Захист і безпека отримувачів соціальної послуги;
????Конфіденційність інформації.
????Що включає послуга?
????допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання;
????залучення отримувача соціальної послуги до вирішення власних проблем, складання плану виходу зі складної життєвої ситуації та допомогу в його реалізації;
????надання інформації з питань соціального захисту населення;
????представлення інтересів;
????надання психологічної допомоги;
????корегування психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;
????сприяння навчанню, формуванню та розвитку соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції;
????участь в організації та діяльності груп самодопомоги;
????допомогу в зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків;
????сприяння в отриманні правової допомоги;
????сприяння в отриманні інших соціальних послуг відповідно до виявлених потреб;
????сприяння у працевлаштуванні (у тому числі у проведенні експертизи потенційних професійних здібностей, професійної орієнтації).
☝Детальніше тут: https://bit.ly/konsultuvannia
Альбом: