МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:

МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:

ЯК РОЗВИВАТИ АМБУЛАТОРІЇ. ПРИКЛАД ЛЮБОТИНА

Медична реформа, як і реформа децентралізації в Україні, має свої плюси та мінуси. «Харківський антикорупційний центр» багато писав про проблеми у сфері охорони здоров’я, але в області є і позитивні практики. Наприклад у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» в місті Люботин за останні два роки на краще змінилися умови праці лікарів та якість надання допомоги пацієнтам.

Що ж необхідно для якісного розвитку амбулаторій в ОТГ? Про це «ХАЦ» розповів директор Люботинського центру первинної медико-санітарної допомоги Олег Чухен.
СТВОРИТИ УМОВИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ТА ЛІКАРІВ
Зараз Центр складається з чотирьох амбулаторій, які розташовані у різних частинах Люботина, а також амбулаторії у селищі Манченки, яке нещодавно увійшло до складу Люботинської громади. Ще два роки в деяких віддалених амбулаторіях не було лікарів. За два роки змінилося багато: центр придбав автомобілі, які працюють на викликах лікарів, була створена лабораторія, підвищилася заробітна плата медичного персоналу та лікарів, у приміщеннях амбулаторій почали робити ремонт. Як результат вільних вакансій зараз немає.
Директор закладу розповів, що відродження закладу розпочали з оновлення матеріально-технічної бази. А це безпосередньо вплинуло на умови роботи лікарів. Ці два чинники дозволили центру надавати більш якісні медичні послуги населенню і впевнено відчувати себе на ринку надання медичних послуг.
«Треба вкладати гроші у розвиток, створювати умови для пацієнтів та лікарів. Адже зараз є конкуренція. А пацієнти – це декларації, це гроші, – каже Олег Чухен. – Зараз у Люботині немає ФОПів. Лікарі не йдуть з центру та не створюють конкуренцію, тому що в нас гарні умови праці. Середня зарплата лікаря за 9 місяців минулого року склала 15500 грн. Це вище, ніж в середньому по Україні. І це при тому, що ми зараз лише робимо центр, вкладаємо гроші у ремонти. Коли центр вже зроблений, то там можна зарплату лікарям ставити набагато вище».
Для підсилення матеріально-технічної бази, в центр придбали дві нових автівки. Раніше лікарі їздили по Люботину на старій радянській «буханці».
«Зараз ми щоденно возимо ПЛР-тести до центру на нормальних автівках, які їздять швидко, а не постійно глохнуть чи розвалються, як це було раніше. Автомобілі працюють на викликах. Але при цьому ми аналізуємо виклики. Є місця у Люботині, куди немає сенсу давати нову автівку, тому що вона туди може і не доїхати. Тож в деякі райони відправляємо «буханку», яку ми відремонтували. Ця машина може проїхати по такій місцевості, де буде важко позашляховику», – розповідає Олег Чухен.
В перспективі кожна амбулаторія повинна мати свій автомобіль.
ЗНАЙТИ ДОДАТКОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ НОВОГО ОБЛАДНАННЯ
Також в центрі розпочали робити ремонт. Зараз його не всюди завершили. Але процес пішов. У всіх амбулаторіях створюють умови для людей з особливими потребами.
Крім того, центр приймає участь у конкурсах та подає заявки на гранти.
«Це не просто. Потрібно ще перемогти, а не тільки грамотно подати документи. У обласному конкурсі «Ефективна первинна медицина в громаді» ми виграли два аналізатори - біохімічний та гематологічний загальною вартістю 300 тис. грн», - розповів директор центру.
За словами Чухена, поява аналізаторів дозволила створити власну міні-лабораторію, де роблять аналізи сечі та крові. Раніше за проведення аналізів доводилося платити міській лікарні.
«Так, є складні дослідження, на які ми направляємо до лікарні. Але в більшості випадків тепер дослідження робимо самі», – підкреслює Олег Чухен.
Зараз Люботинський центр первинної медико-санітарної допомоги бере участь у ще одному грантовому конкурсі від групи «Нафтогаз». Він має назву «Енергія розвитку» та передбачає кошти у розмірі сто тисяч гривень. Якщо команда КНП виграє цей конкурс, то в центрі з’явиться ще один аналізатор, на цей раз біохімічний.
ШУКАТИ ШЛЯХИ ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ
За словами Олега Чухена, актуальним є питання розширення центру, бо лікарям не вистачає кабінетів. Є випадки коли два лікаря ділять один кабінет на двох, а це дуже незручно.
Наразі центр звернувся до Люботинської міської ради щодо передачі їм на баланс частини приміщення площею 100 кв.м, що розташовано поряд з головною амбулаторією, на території колишньої залізничної лікарні.
Як розповіли працівники центру, раніше будинок належав залізниці, в ньому мешкала жінка. Коли вона померла, будівля відійшла міській раді. Зараз у центрі сподіваються, що депутати таки приймуть рішення щодо передачі їм цих приміщень.
Також у центрі є потреба у придбанні обладнання для пре-скринінгу раку молочної залози методом цифрової термографії.
«ХАЦ» і далі буде розповідати про позитивні кейси розвитку медицини в області. Якщо у вас є гарні приклади – пишіть нам в приватні повідомлення або на пошту anticor.kharkiv@gmail.com
----------------------------------------
Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Комфортне місто – прозорі та ефективні медичні комунальні підприємства» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Альбом: МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ХАРКІВЩИНІ:
Переглядів: 272
Дата публікації: 14:14 05.05.2021
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Нові та оновлені сторінки
Проєкт рішення "Про внесення змін до рішення ЛМР від 24 грудня 2020 року № 33 «Про бюджет Люботинськ   20.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 16.10.2021 року   19.10.2021
Протокол конференції представників громадян за місцем проживання від 14.10.2021 року   19.10.2021
У зв’язку з аварійно-ремонтними роботами на централізованій мережі водопостачанняпо вул. Пшенична, 3   19.10.2021
У зв’язку з аварійною ситуацієюна водозаборі по вул. Рябінова, 7а 19.10.2021 року 09-00 до 10-00 (ор   19.10.2021
У зв’язку з аварійно-відновлюваними роботами на централізованій мережі водопостачання міста по вул.    19.10.2021
Рішення ХV сесії VІІІ скликання від 28 вересня 2021 року №789 "Про надання дозволу на створення орга   18.10.2021
Посилання
  
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>