До 35 роковин Чорнобильської трагедії

Звернення голови Харківської ОДА Айни Тимчук

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/36/108789

Дорогі жителі Харківщини.

У цей день 35 років тому сталася подія, визначальна не тільки для історії нашої країни. Катастрофа планетарного масштабу, яка поставила під загрозу життя та здоров’я мільйонів людей, змусила людство переглянути своє ставлення до надважливих питань екології та атомної енергетики.

Сьогодні неможливо точно сказати, скільки життів забрала Чорнобильська катастрофа. Адже йдеться не лише про тих, хто загинув від опромінення при гасінні пожежі або від впливу радіації пізніше. Радіоактивні речовини розповсюдились на величезній території і могли позначитись на житті та здоров’ї сотень тисяч людей.

Разом з тим Чорнобильська катастрофа стала символом людяності та героїзму.

Ліквідатори наслідків катастрофи є уособленням усього найкращого, що може бути в людях. Тисячі наших співвітчизників були залучені до ліквідації наслідків катастрофи і працювали у Чорнобильській зоні у найважливіший період. Їх самовідданість та жертовність не допустили розширення катастрофи.

Сьогодні ми з глибокою шаною вклоняємося тим, хто боровся з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС та схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв, які ціною власного життя врятували світ від загрози радіації.

Я щиро дякую пожежним та військовим, інженерам та лікарям, людям багатьох інших професій, які в екстремальних умовах зробили все можливе й неможливе для того, щоб сьогодні ми мали змогу жити на нашій українській землі.

Цей подвиг не буде забутий ніколи.

Адже Чорнобиль – це ще й гучне нагадування про те, чому важлива демократія. Про те, до яких наслідків призводить існування тоталітарних режимів, побудованих на брехні та зневазі до людей, режимів, не контрольованих народом.

Пам’ятаємо це - заради майбутнього прийдешніх поколінь.

Дата публікації: 08:57 26.04.2021
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024