Закон щодо призову резервістів у особливий період
Закон щодо призову резервістів у особливий період

Закон щодо призову резервістів у особливий період

Коментар Міноборони України

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/108736

 

Андрій Таран відповів на найпоширеніші запитання.

21 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року з ініціативи Глави держави.

«Цим законом система військового обліку приводиться у відповідність до принципів та підходів держав-членів НАТО та забезпечує потреби держави в обороні і захисті», - підкреслив Міністр оборони Андрій Таран.

За його словами, у стислі строки було проведено аудит усього законодавства у сфері національної безпеки і оборони та внесено зміни до 43 законів. Завдяки цьому удосконалюються організаційно-правові засади комплектування Збройних Сил високопрофесійним особовим складом у мирний час і в особливий період виключно на добровільній основі.

Андрій Таран, як голова Комітету реформ, наголосив, що відомство продовжує реалізацію етапів оборонної реформи, зокрема, удосконалення системи комплектування Збройних Сил, та відповів на найпоширеніші запитання, пов’язані з імплементацією нового закону.

Що планується зробити у найближчій перспективі?

Для Міністерства оборони це, передусім, робота, пов’язана з приведенням підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до вимог закону, необхідних для забезпечення реалізації новел законодавства, зокрема - запровадження нового виду військової служби: за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період.

Друге не менш важливе завдання - організація роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та їх трансформація відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи.

І третє важливе завдання - удосконалення функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з урахуванням його інтеграції з іншими державними реєстрами та запровадженням надання електронних цифрових послуг громадянам України щодо виконання ними військового обов’язку.

На що чекати від запровадження нового виду військової служби – за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період?

Закладається фундамент для подальшої професіоналізації запасу Збройних Сил України шляхом збільшення частки громадян, які уклали контракти з командирами військових частин на проходження служби у військовому резерві. Розраховуємо на підвищення ефективності комплектування військових частин в особливий період шляхом призову на військову службу резервістів – мотивованих підготовлених воїнів, які мають бойовий досвід. Крім того, Міністерство оборони України уже розробляє пропозиції для удосконалення законодавства у сфері соціального та правового захисту резервістів. Зокрема, щодо розширення наявних та запровадження нових соціально-правових гарантій для резервістів.

Які саме електронні публічні послуги планується надавати громадянам?

На порталі «Дія» планується створити «Е-ТЦК», в якому будуть надаватися електронні послуги (сервіси) громадянам щодо виконання ними військового обов’язку, зокрема - інформації, яка міститься про них в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Також Міністерство оборони України під егідою Міністерства цифрової трансформації України у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ України бере участь у експериментальному проєкті «Е-реєстрація». Він передбачає надання можливості громадянам в режимі онлайн здійснити реєстрацію свого місця проживання без відвідування органів реєстрації місця проживання і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Переглядів: 164
Дата публікації: 09:19 22.04.2021
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для населення
Телефони штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуаціїПротоколи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Люботинської міської територіальної громадиАКТУАЛЬНО ПРО COVID-19 ТА ВАКЦИНАЦІЮ ВІД НЬОГО (інформація Міністерства охорони здоров’я)Інформація щодо щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID – 19ДОВІДНИКИДержавна реєстрація актів цивільного стануОголошення про відключення електро- та водо- постачання (2022 рік)Соціальні послуги, що надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Люботинської міської ради Харківської областіЗахист прав споживачівРозклад руху автобусних маршрутівПублічне обговоренняВакансіїАктуальні питанняДіючі тарифиПравила благоустрою території м. ЛюботинаВулиці, які змінили назвуЦивільний захистВажливі повідомлення військово- облікового столуПостанови Люботинської міської територіальної виборчої комісіїХто є депутатом від вашої вулиці?Як не стати жертвою злочинів
Нові та оновлені сторінки
У зв’язку з ремонтними роботами на приватній врізці водопостачання по пров. В. Лобановського, 20а 19   18.01.2022
Звіт з Аудиту відходів та брендів 2021   17.01.2022
«Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку»   17.01.2022
Засідання виконавчого комітету Люботинської міської ради від 11.01.2022 р.   17.01.2022
ПЛАНОВІ ВІДКЛЮЧЕННЯ на поточний місяць - інформація з сайту акціонерного товариства "ХАРКІВОБЛЕНЕРГО   17.01.2022
У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання 17.01.2022   17.01.2022
Проєкт рішення "Про встановлення скоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво та постачан   14.01.2022
Звіт про проведену роботу Люботинським КЖРЕП ЛМР ХО з обслуговування житлових будинків 10.01.2022рок   14.01.2022
Звіт про проведену роботу Водопровідно-каналізаційним комунальним управлінням Люботинської міської р   14.01.2022
Перелік виконаних робіт по благоустрою міста Виробничим управлінням комунального господарства по м.    14.01.2022
Посилання
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Інформація для населенняТелефони штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуаціїПротоколи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Люботинської міської територіальної громадиАКТУАЛЬНО ПРО COVID-19 ТА ВАКЦИНАЦІЮ ВІД НЬОГО (інформація Міністерства охорони здоров’я)Інформація щодо щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID – 19ДОВІДНИКИДержавна реєстрація актів цивільного стануОголошення про відключення електро- та водо- постачання (2022 рік)Соціальні послуги, що надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Люботинської міської ради Харківської областіЗахист прав споживачівРозклад руху автобусних маршрутівПублічне обговоренняВакансіїАктуальні питанняДіючі тарифиПравила благоустрою території м. ЛюботинаВулиці, які змінили назвуЦивільний захистВажливі повідомлення військово- облікового столуПостанови Люботинської міської територіальної виборчої комісіїХто є депутатом від вашої вулиці?Як не стати жертвою злочинів
Люботинська міська рада Харківської області >>>