Люботинський сектор Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформіє:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАПОБІГАННЮ КОРОНАВІРУСУ

Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи. Новий тип коронавірусу передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, найбільш він вражає легені. Як і у разі з будь-яким іншим вірусом, у зоні ризику перебувають люди похилого віку (особливо з хворобою Паркінсона, цирозом печінки або цукровим діабетом) і люди зі слабким імунітетом, а також молодь.
        Симптоми коронавірусу з Китаю схожі з симптомами застуди: кашель, нежить, біль у горлі та головний біль, утруднення дихання, лихоманка. Ускладненням вірусу є пневмонія і відмова нирок. Інкубаційний період – від 2 до 14 днів.
        Щоб уберегти себе від вірусу необхідно дотримуватись звичайних
                                                       заходів:
- не торкатися руками обличчя – носу, роту, очей;
- ретельно мити руки з милом чи обробляти антисептичними засобами;
- під час кашлю та чихання прикривати рот та ніс серветкою чи згином ліктя;
- ретельно готувати їжу, особливо м'ясо та яйця, оскільки короно вірус (як і багато інших інфекцій) може розповсюджуватися через недостатньо термічно оброблену їжу;
- уникати контактів з особами, які хворі на грип чи застуду;
- при використанні масок та засобів захисту слідкувати за тим, що вони щільно прилягали до обличчя, закриваючи ніс та рот.
   В випадку наявності симптомів гострого вірусного захворювання :
- якнайшвидше звернутися до лікаря або викликати бригаду екстреної медичної допомоги;
-   не займатися самолікуванням;
- обов’язково повідомити лікарям про відвідування однієї з країн, де реєструються випадки коронавірусу;
- надати медичному працівникові інформацію про контакт з людиною з підтвердженим або ймовірно інфікованим коронавірусом COVID – 19.
Пам’ятка про самоізоляцію
 Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).
Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).
         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:
  • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.
  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
Якщо ви нещодавно повернулись із країн, де реєструються випадки коронавірусу.
Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).
Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.
Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.
Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?
Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.
Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

В.о. завідувача Люботинського
сектору Головного управління
Держпродспоживслужби
в Харківській області                                                                 Оксана ВІШИНСЬКА