Скажіть відверто, ви вже розібрались у всіх цих 3R, 4R чи то 5R?

Наша мета — створення міста Zero Waste і ми знаємо шлях її досягнення!

Перелічіть ті, що знаєте у коментарях, перш ніж продовжити читати, будь ласка!

• Recycle - це наше все!

Більшість людей, яких бентежить все, що починається з еко, починають саме з сортування, щоб відходи потрапили на переробку!
Уважні підписники і підписниці вже в курсі, що цьому етапу передують:
  • Refuse - відмова від зайвого!
  • Reduce - скорочення (яскравий приклад - вода, споживання якої можна скоротити, якщо під час чищення зубів набрати її у кухоль)
  • Repurpose&Repair - це новий спосіб використання предмету або його ремонт
  • Reuse - знову і знову використовувати предмети або ж замість покупки нових речей обрати покупку необхідного в того, кому річ не потрібна але все ще виконує свої функції
Після recycle відповідно до ієрархії вже йде:
  • Rot - компостування органічних відходів.
А що на рахунок rethink і react?
Де їх місце у цій системі R? Як ви гадаєте?
  • Rethink - переосмислення ставлення до ресурсів, бо вони обмежені. Здійснюючи кожну покупку замисліться, скільки ресурсів знадобилось, перш ніж та чи інша річ потрапила до магазину. Це ресурси, які витратили на виробництві (електроенергія, вода), при перевезенні (паливо) і т.і.
  • React - що ж це за звір такий? Чули вже про це?

Це те, як ви реагуєте на те, що вас оточує.

Чи голосуєте ви гривнею?
Вам відмовили зважити товар у ваш мішечок. Ви йдете до іншого магазину чи погоджуєтеся на разовий пластиковий?
Чи даєте позитивний зворотній зв'язок тим закладам, які підтримують zero waste принципи (наливають каву у ваш кухоль, зважують продукти у ваших багаторазових торбинках і т.і.)? Відмічаєте їх у своїх сторіз? Рекомендуєте своїм zerowaste однодумцям?
Розповідаєте у соцмережах про невдалі рішення брендів (чи то арка з повітряних кульок, чи то одноразові пластикові стаканчики, що не переробляються)?
Для чого?
  • Щоб привернути їхню увагу на необхідність більш прискіпливого прийняття рішень.
  • Щоб створити суспільний попит на екологічні рішення.

Ось так і народжується нова культура споживання та управління відходами! Тому кожен голос, кожна людина - важливі!

Наша мета — створення міста Zero Waste і ми знаємо шлях її досягнення!

Дата публікації: 09:55 24.03.2021
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024