Інформація Люботи­ського міського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області
Інформація Люботи­ського міського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Інформація Люботи­ського міського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Якісна питна вода стає розкішшю

Погані справи і з підземними джерелами (артезіанськими свердловинами і колодязями). Джерела з глибин до 100 метрів в багатьох місцях забруднені "букетом шкідливих домішок" і вимагають додаткового очищення води. Особливо колодязі в сільській місцевості (до 30 метрів) практично не придатні для пиття ні для людей, ні для худоби. Вона містить в підвищених концентраціях свинець і нітрати, які смертельно небезпечні для дітей до одного року. Свинець акумулюється в організмі людини і є токсичним металом. Свинець міститься у джерельній воді на території всіх мегаполісів, як наслідки використання етилованого бензину.

У деяких районах виявляють у водісиньо-зелені водорості, бактерії, що свідчить про підвищену концентрацію сірководню. При постійному споживанні води з підвищенимв містом заліза, у людей частішають захворювання печінки, збільшується ризик інфарктів, а так само можуть спостерігатися алергічні реакції. У багатьох регіонах України вода жорстка, тобто містить велику концентрацію солей жорсткості (гранично допустима концентрація (ГДК) складає 7мгм/екв.л.). Регулярне споживання води підвищеної жорсткості може привести до утворення каменів у нирках, порушення обміну речовин, порушуються кровотворні процеси в організмі. Солями жорсткості забиваються пральні машини, бойлери, труби.

«Питна вода» недоотримує державних коштів

Люди звикли довіряти смаковими властивостями води. Вода, яка не містить явного запаху і присмаку хлору, вже вважається для них чистою та безпечною для пиття. Але це, не зовсім так.

Що міститься в природній воді?

Вода, найкращий природний розчинник, ніколи не буває абсолютно чистою. Вода розчиняє тверді речовини, з якими контактує - грунту, породи, мінерали, солі. У воді розчиняються гази атмосфери й гази, що надходять з глибини землі, наприклад, сірководень, оксид вуглецю, водень, метан. У природних водах, особливо в поверхневих, містяться також значні кількості органічних речовин – продуктів життєдіяльності й розкладання водних організмів. До домішок природного походження додаються речовини антропогенного походження, асортимент яких охоплює практично всі класи неорганічних і органічних сполук.

Подорож води з джерела безпосередньо в будинки споживачів - процес, пов'язаний з її багаторівневим очищенням. Якість води громадянам гарантує держава, а очищенням води займаються підприємства сфери водопостачання. Так вода з річок та водойм, куди скидаються неочищені стічні води, побутові та промислові відходи, змиваються дощем пестициди, нітрати, нітрити, соліважкихметалів, потрапляють в водозабірні ковші. Водозабірні споруди являють собою величезні резервуари, побудовані посеред водойм. З них вода надходить на станції очистки, методи якої можуть бути реагентними або безреагентними. При реагентному застосовується коагулянт (сірчанокислий алюміній), флокулянти (активізована кремнієва кислота, поліакриламід), що прискорює коагуляцію і сприяє висвітленню і знебарвленню. Але при реагентному методі у воді залишається небажана кількість розчинених солей алюмінію. З метою економії найчастіше очищення води виробляють безреагентним методом. Після відстійників застосовують фільтри для очищення води з шаром піску або антрациту і знезаражують за допомогою хлору, це самий старий і дешевий метод. Він призводить до додаткового забруднення питної води вільним і залишковим хлором, хлороводнем і хлорорганікою.

 

В.о.начальника Люботи­ського міського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Оксана Вішинська

Переглядів: 187
Дата публікації: 11:43 17.03.2021
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Нові та оновлені сторінки
Щеплення на базі КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги"   23.10.2021
Щеплення на базі КНП "Люботинська міська лікарня"   23.10.2021
У зв’язку з підключенням централізованої мережі водопостачання по вул. Партизанська 23.10.2021 року    23.10.2021
Положення про орган самоорганізації населення "Райдужний"   22.10.2021
Положення про орган самоорганізації населення "Прогресивний"   22.10.2021
Рішення ХV сесії VIII скликання від 28 вересня 2021 року №787 "Про надання дозволу на створення орга   22.10.2021
Перелік виконаних робіт по благоустрою міста Виробничим управлінням комунального господарства по м.    22.10.2021
Звіт про проведену роботу Люботинським КЖРЕП ЛМР ХО з обслуговування житлових будинків 11.10.2021рок   22.10.2021
Положення про орган самоорганізації населення "Надія"   22.10.2021
У зв’язку з підключенням централізованої мережі водопостачання по вул. Партизанська 22.10.2021 року    22.10.2021
Посилання
  
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>