Харківський робот-пошукач очікує на апгрейд та готується обстежувати газові мережі

Фахівці АТ "Харківгаз" планують доукомплектувати робота-пошукача М2 власної розробки новим обладнанням.

Техніка, за допомогою якої проводять внутрішнє обстеження важкодоступних газопроводів, буде модернізована і отримає додаткову функцію - визначення товщини стінки труби. Про рівень зношеності труб інформуватиме спеціальний ультразвуковий датчик, вмонтований в робототехніку.

Розробка і застосування роботу дозволило заповнити порожню нішу в процесі обстеження газових мереж.

Наявні в арсеналі АТ "Харківгаз" відеозонди діагностують внутрішній стан газопроводів діаметром до 100 мм. Протяжність траси газогону, яка перевіряється при одному запуску, обмежується 150 метрами.

Робот АТ "Харківгаз" обстежує газопроводи діаметром від 100 і більше мм. При одному запуску діагностується внутрішній стан труб, протяжністю близько 500 метрів у один бік.

Робот М2 обладнаний відеокамерою, Wi-Fi модулем, посиленим акумулятором, світлом та застосовується переважно на зношених газопроводах для точного визначення проблемних ділянок та попередження аварійних ситуацій.

На рахунку робототехніки продіагностовані ділянки мереж в зоні діяльності Мерефянського, Зміївського, Дергачівського підрозділів компанії.

Дата публікації: 10:25 16.03.2021