Головне управління статистики у Харківській області

Пресвипуск до Міжнародного жіночого дня 8 березня

Міжнародний жіночий день 8 березня – це свято, яке завжди викликає радість, позитивні емоції та почуття, що супроводжуються пробудженням чарівної весни з її особливим жіночим шармом.

За оцінкою, на початок 2020 року в Харківській області проживало 1417308 жінок або 53,6% до загальної чисельності населення. Середній вік жінки становив 44,9 років.

Серед новонароджених переважає частка осіб чоловічої статі: у 2019 році на кожні 100 дівчаток припадало 108 хлопчиків.

Представниці прекрасної статі живуть довше за чоловіків: у 2019 році середня очікувана тривалість життя жінок при народженні становила 77 років, чоловіків – 67 років.

На початок 2019/20 навчального року кількість жінок серед студентів закладів вищої освіти області становила 79875 осіб, або 48,3% до загальної кількості студентів.

На 1 січня 2020 року у загальній кількості аспірантів та докторантів області переважали жінки – 50,7% та 52,3% відповідно.

В організаціях області, які здійснювали наукові дослідження і розробки, у 2019 році кількість працівників-жінок становила 5630 осіб, з них науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) мали 1180 осіб, доктора наук – 223 особи.

Рівень зайнятості серед жінок у 2019 році склав 56,9%, а серед чоловіків – 67,9%. Водночас серед жінок рівень безробіття (за методологією МОП) становив 5,8%, а серед чоловіків – 4,4%.

У 2020 році середньомісячна заробітна плата штатних працівників-жінок склала 9023 грн, що на 18,7% менше, ніж у чоловіків.

За даними Реєстру статистичних одиниць на 1 січня 2021 року частка фізичних осіб-підприємців області, які є жінками, становила 42,7%; частка юридичних осіб, у яких керівниками є жінки – 28,7%.

***

Головне управління статистики у Харківській області вітає чарівних жінок з Міжнародним жіночим днем та бажає гарного самопочуття, чудового настрою, щирої любові, щастя та домашнього затишку!

Заступник начальника Головного
управління статистики у Харківській області                                          Марина ТУР

Дата публікації: 10:10 04.03.2021