Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

За інформацією (щодо переліку документів для подачі заяви) необхідно звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області

Шановні громадяни!

Служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області, доводить до Вашого відома, про можливість реалізації прав дітей із числа внутрішньо переміщених осіб на встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, відповідно до Порядку надання статусу дитині, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 р. №268 (зі змінами).

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

Заявником визначається обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.

Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція і заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися з відповідною заявою до служби у справах дітей.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини.

За більш детальною інформацією (щодо переліку документів для подачі заяви) необхідно звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області за адресою:  вул. Ушакова, 1-а, м. Люботин, Харківська область, в зручний для Вас час в період роботи служби:

Вівторок  з 9 год.00 хв. до 12 год. 00 хв.

Середа: з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.

П’ятниця: з 9 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.

або за телефоном +38 (057) 741-01-99

З повагою,

В.о. Начальника служби у справах дітей                                   Аліна СЛЬОТА

Дата публікації: 10:02 05.02.2021