Дитячий травматизм взимку
Дитячий травматизм  взимку

Дитячий травматизм взимку

Пам’ятайте! Мало знати правила безпеки, їх треба ще й виконувати.

Зима найкраща пора для малечі.  Пограти в сніжки,  покататись на санчатах чи ковзанах, пронестись з гірки на лижах . Цього року морози змінює відлига, а потім навпаки . Та дітлахи встигають  побавитись і в сніжки, і з’їхати з гірки на санчатах. Це дійсно прекрасно, але разом з тим кожна розвага несе з собою загрозу здоров'ю, а то й життю. Кожну зиму дитячий травматизм збільшується на третину. Тут зростає роль дорослих, які повинні навчити дитину правилам поведінки, що дозволяє уникнути небезпеки отримання травм .

Пам’ятайте! Мало знати правила безпеки, їх треба ще й виконувати.

1. З’їжджаючи з гірки, треба уважно дивитись, щоб когось не збити. Треба дотримуватися безпечної дистанції. Якщо упаде попередній саночник, то буде змога загальмувати або об'їхати.

2. На лід річок та озер ступати обережно, на ковзанах кататися  тільки тоді, коли переконаєшся, що товщина льоду дозволяє це робити.

3. Кататися можна тільки в спеціально відведених для цього місцях, які контролюються дорослими. (Відкриття катка на водоймі дозволяється при товщині льоду не менше 25 см).

Ще цікаво знати!

Кататися на ковзанах та лижах не можна, якщо температура повітря нижче —20° С. Щоб не  обморозити  ноги, треба правильно підбирати черевики для ковзанів та лиж: вони повинні бути на один розмір більші від  повсякденного взуття, щоб на ноги можна було одягати тонкі бавовняні та теплі шкарпетки.

- Не намагайтеся туго зашнуровувати черевики — ноги швидше втомляться і замерзнуть.
- Слідкуйте, щоб одяг був завжди сухим.
- Коли навчишся ходити на лижах — одягатися треба  вільніше: вовняний светр, лижний костюм, під них бавовняну сорочку. На голову — плетену шапочку. В зимовому пальті кататися важко і жарко, можна спітніти і застудитися.
- Не слід одягати хутряні шапки і теплі хустки. Але не забудьте вовняні рукавички!
- Лижі підбирати треба  собі по зросту: не великі й не малі. Вибирайте  лижі і палиці, станьте рівно і підніми руку вгору. Якщо кінці лиж нарівні з кінцями пальців — годяться. Коли нижчі або вищі — не підходять. Палиці мають діставати до плеча.

Павила переміщення по слизькій вулиці.

- Йти треба  не поспішаючи. При втраті рівноваги - швидко присісти .
- Взуття має бути без каблуків і з неслизькими підошвами.
- Тримати руки в кишенях небезпечно: чи буде час при падінні їх вийняти і вхопитись за що- небудь.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
- Свій маршрут треба прокладати подалі від проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар. В той же час не бажано йти в безпосередній близькості від стін будинків,на дахах яких нерідко утворюються бурульки.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та під час ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

Дата публікації: 08:07 05.02.2021
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024