Кабінет міністрів затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів

Програма зі здешевлення вартості іпотечних кредитів запрацює в межах програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/106790

Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував на важливості зменшення відсотка за кредитами на придбання житла.

З минулої осені низка банків почала надавати іпотеку під 10%, але Президент поставив завдання знизити відсоткову ставку до 7%.

«Доступна іпотека була серед важливих пунктів моєї передвиборчої програми. Крім того, це черговий крок України в напрямку цивілізованого світу та забезпечення достойного життя наших громадян», – зауважив Володимир Зеленський.

Постанова «Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів», яку уряд затвердив 27 січня на виконання завдання Президента, передбачає, що фонд здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їхньої вартості. Компенсацію відсотків фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку у національній валюті в уповноваженому банку.

Скористатися цією компенсацією зможуть як громадяни України, які прагнуть купити квартиру, так і ті, хто хоче побудувати будинок самостійно.

Варто зазначити, що в іпотеку не можна буде придбати житло, яке побудоване до 2015 року.

«Завдяки цій програмі іпотека стане доступнішою, і більше сімей, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема - молоді сім'ї, зможуть придбати нове житло, - підкреслюють в Офісі Президента. - Крім того, іпотечне кредитування сприятиме розвитку економіки і створюватиме додаткові стимули для українців залишатися жити і працювати на батьківщині».

Ця постанова буде доопрацьована у Міністерстві фінансів протягом двох днів і подана на підпис прем’єр-міністру до 29 січня.

Дата публікації: 08:27 28.01.2021
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024