«Вертеп-фест» відбудеться з 8 по 10 січня під гаслом «Вертеп UnLock!»

Цьогоріч V Всеукраїнський фестиваль традиційних і сучасних вертепів пройде в інтернеті

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/106417

«Вертеп-фест» відбудеться з 8 по 10 січня під гаслом «Вертеп UnLock!».

Участь у ньому візьмуть команди з різних регіонів України, серед яких - Харківська, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Волинська області. До них приєднаються й учасники з інших країн: Норвегії, Італії, Польщі, Естонії.

Упродовж трьох фестивальних днів сайт заходу перетвориться на Вертеп-платформу. Вона надасть глядачам можливість приєднатися до прямих трансляцій ключових подій фестивалю.

Новинкою цього року стане колядка-батл, який відбуватиметься в прямій трансляції впродовж трьох фестивальних днів на головній сторінці Вертеп-платформи. Його проведуть серед команд, що першими заявили про своє бажання взяти в ньому участь: з Луганської, Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Рівненської областей і навіть з Італії. Учасникам належить довести, що саме вони найкращі колядувальники. Команду-переможця визначить журі «Вертеп-фесту». До його складу якого, крім організаторів фестивалю, увійдуть переможці популярних талант-шоу, учасники Творчого патріотичного об’єднання «Музичний батальйон» волонтерської організації Help Army  – співаки Олександр Кварта, Іван Ганзера та гурт «Тріода».

У межах фестивалю пройдуть ключові заходи: традиційна акція одночасного співу колядки «Нова радість стала», без якої вже неможливо уявити «Вертеп-фест», та фольклорна вечірка «Етновечорниці» за участю представників етнічних спільнот України.

Вже зараз на «Вертеп-платформі» запрацювала сторінка «Різдвяна майстерня» з майстер-класами від учасників зі створення різдвяних прикрас і страв.

Довідка. Всеукраїнський фестиваль традиційних і сучасних вертепів був започаткований в Харкові у 2017 році Благодійним фондом «Харків з тобою». Відтоді він кожен рік збирає учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань.

Ключові події першого дня - вертепна хода центром міста та акція з одночасного виконання колядки «Нова радість стала». Вперше 2017 року її підтримали в трьох містах країни, а з 2018 року вона вже стала міжнародною. 2020 року до акції доєдналося 56 міст України, Нідерландів, Польщі і Естонії.

Потім впродовж дня виступи колективів проходять на майданчиках у різних куточках міста.

З 2019 року на другий день заходу проводиться фестиваль культур «Етновечорниці». Разом з колективами «Вертеп-фесту» в ньому брали участь представники восьми етнічних спільнот Харкова: вірменської, азербайджанської, казахської, таджицької, грузинської, башкирської, німецької та грецької.

Дата публікації: 17:37 06.01.2021
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024