Використання ресурсної кімнати у приміщенні Люботинської гімназії № 1

Джерело: https://lmiskvo.org.ua/2609.htm

Ресурсну кімнату за кошти обласного та місцевого бюджетів відкрили у 2019 році на базі Люботинської гімназії №1. Ресурсна кімната – це додатковий інструмент для адаптації психологічного та фізичного здоров’я дітей з особливими освітніми потребами. Заняття у ній сприятимуть покращенню емоційного стану дітей, активізації мозкової діяльності, зниженню у них тривожності, агресії, нервового збудження, прискоренню адаптації та корекції ігрової діяльності.
Ресурсна кімната містить навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку. У побутовій зоні діти можуть розвивати найпростіші життєві навички, навчаються обслуговувати себе (нагріти їсти, накрити на стіл, помити посуд). Цю зону оснащено сучасними меблями, посудом, кухонною технікою (мікрохвильова піч, електрочайник, електропіч, бойлер для подачі гарячої та холодної води).
У другій зоні (навчальній) проходять заняття та творчі уроки, як індивідуальні, так і в групах. У зоні знаходяться пересувні столи, які можна переставляти залежно від форми заняття, стільці, проектор та комп’ютер, екран, багатофункціональний пристрій (принтер, сканер, ксерокс).
Третя зона – ігрова та релаксаційна. Тут розміщені м’які меблі, спеціальні килими, на яких можна масажувати стопи, також конструктори, розвивальні ігри та іграшки, книжки та приладдя для малювання.
У 2020/2021 навчальному році у ресурсній кімнаті проводяться заняття з логопедом Березою Л.М. згідно з індивідуальними програмами розвитку 3 дітей з особливими освітніми потребами, для яких організовано інклюзивне навчання (2 учні 1-х класів Люботинської гімназії № 1 та 1 учень 3-го класу Люботинської ЗОШ № 3). Також 49 учнів гімназії відвідують логопедичні заняття за окремим графіком. За потребою, корекційні заняття з дітьми, для яких організовано інклюзивне навчання, проводить асистент вчителя.
У 2021 році за кошти державної освітньої субвенції для осіб з особливими освітніми потребами відділ освіти планує придбати допоміжні засоби для навчання (спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку) для надання якісних корекційно-розвивальних послуг.
Альбом: Використання ресурсної кімнати у приміщенні Люботинської гімназії № 1
Дата публікації: 13:42 28.12.2020