Отримав заслужену нагороду

Проненко Василь Семенович - Заслужений діяч естрадного мистецтва України

8 грудня 2020 року за рішенням №61 Секретаріату спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» м. Києва було ухвалено Постанову про присвоєння почесного звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України» засновнику, художньому керівнику і акомпаніатору вокального ансамбля «Лілея» Люботинського міського Будинку культури Проненку Василю Семеновичу.

Василь Проненко народився 9 березня 1950 року в робітничій сім’ї міста Люботина. До цієї заслуженої нагороди йшов не одне десятиліття. Навчаючись в Люботинській ЗОШ №4 у старших класах, поступив до Харківської ДМШ (дитяча музикальна шкода) ім. Леонтовича по класу баян, яку закінчив з великим успіхом. У 1969 році без вагань вступає до Харківського культурно-освітнього училища на відділення народних інструментів.

У 1970-72 рр. перебуваючи в лавах радянської армії міста Москва, грає в духовому оркестрі та стає активним учасником художньої самодіяльності.

Після закінчення служби, в 1973 році, вступає до Харківського державного інституту культури на факультет культурно-освітньої роботи (відділення народних інструментів).

Працюючи завідуючим Гиївським клубом м. Люботина, його самодіяльні колективи займали почесні місця у фестивалях області і далеко за її межами.

У Валківській ДМШ 3 роки працював викладачем по класу баяна. З 1978 по 2011 рр. викладач по класу баяна в музичній студії заводу «Світло шахтаря».

У 2011 році в м. Люботині Василь Семенович створив гурт «Веселка» (вокально-інструментальний ансамбль). Гурт «Веселка» - активний учасник культурно-масових заходів міста, користується великою повагою серед його мешканців. «Веселка» лауреат Всесоюзного фестивалю-конкурсу мистецтв «Боромля -2019». У цьому ж році гурт був представлений  на сторінках «Енциклопедія української народної пісні».

На теперішній час ветеран праці Василь Семенович працює в Люботинському міському Будинку культури на посаді художнього керівника і акомпаніатора вокального ансамблю «Лілея». Колектив під його керівництвом досяг значних успіхів, зокрема ансамбль було нагороджено Дипломом Першого ступеня за участь у регіональному фестивалі-конкурсі «Козацькому роду нема переводу», присвяченому Дню Збройних Сил України, Дипломом Першого ступеня за участь у фестивалі «Вертеп-фест» -2020 та інші.

Організація ветеранів України м. Люботин щиро вітає Василя Семеновича Проненка з присвоєнням йому почесного звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України» і зичить здоров’я, удачі, сімейного затишку, добробуту, незгасимої енергії та творчої наснаги.

М. Пархоменко – керівник прес-центра

РОВ м. Люботина

Дата публікації: 16:24 21.12.2020
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024