Роботодавці, пам’ятайте, використання незадекларованої праці та недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці – грубе порушення трудового законодавства!

У місті Люботин триває інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення використання незадекларованої праці.

Головним спеціалістом відділу місцевого економічного розвитку виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області Наталією Самойловою спільно з провідним фахівцем з питань зайнятості Люботинського міського центру зайнятості Лілією Міщенко під час заходів роз’яснюються переваги офіційного працевлаштування, неприпустимість допуску до роботи без належного оформлення трудових відносин. Працівникам підприємств, організацій роздаються пам’ятки, де основна увага акцентується на працевлаштуванні в рамках чинного законодавства.

Суб’єктам господарювання зазначається, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат. Кожен працівник, який працевлаштований офіційно, може розраховувати на своєчасну виплату заробітної плати у розмірі не менше мінімальної, яка встановлена чинним законодавством України. Окрім цього, офіційно працевлаштований громадянин має право на виплату усіх соціальних гарантій (лікарняні, відпустки) згідно з чинним законодавством України.

Одночасно роботодавцям роз’яснюється, що за фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту) передбачена кримінальна, адміністративна та фінансова відповідальність.

Інформаційна кампанія триває з урахуванням обов’язкового дотримання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Головний спеціаліст відділу

місцевого економічного розвитку   Наталія Самойлова

Альбом: ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА ЩОДО ПЕРЕВАГ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТРИВАЄ!
Дата публікації: 09:52 30.10.2020