ЦВК розпочинає серію онлайн-вебінарів для членів ДВК

ЦВК запрошує представників ДВК активно залучатися до процесу навчання

Центральна виборча комісія спільно з  Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні та Центром управління навчанням учасників виборчих процесів при ЦВК підготувала та проводитиме з 12 до 22 жовтня серію навчань для членів дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Заплановано, що у 371 вебінарі, які відбуватимуться в форматі ZOOM у всіх регіонах України,  візьме участь близько 60 000 членів ТВК: по два члена ДВК від 80 комісій одночасно. Навчання проводитимуть 100 раніше підготовлених тренерів, які пройшли відповідне пʼятиденну онлайн підготовку та отримали сертифікати у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при ЦВК.
Під час тренінгів для учасники опановуватимуть цілу низку тем. Зокрема, порядок складання, уточнення та внесення змін до уточненого списку виборців, отримання виборчих бюлетенів та виборчої документації. Окремими блоками буде розглянуто підготовку приміщення для голосування та підготовче засідання ДВК в день голосування, а також  організацію і порядок голосування у приміщенні для голосування, окремо – за місцем перебування, та про осіб, які можуть бути присутніми у приміщенні для голосування в день голосування.
Також розглядатимуться основні аспекти організації роботи дільничних виборчих комісій до дня голосування, серед яких закриття виборчої дільниці та підсумкове засідання ДВК. Найбільше уваги буде приділено порядку підрахунку голосів виборців та заповнення протоколу. Під час цього етапу буде детально вивчено питання опрацювання списків виборців, невикористаних виборчих бюлетенів, контрольних талонів.  Планується, що тренери детально зупиняться на порядку  відкриття виборчих скриньок, підрахунку виборчих бюлетенів,  складання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. А на завершення заходу буде вивчено тему транспортування протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та іншої виборчої документації до територіальної виборчої комісії з місцевих виборів.

Звертаємо увагу, що усі зацікавлені особи зможуть знайти графік проведення вебінарів ДВК за посиланням:

Користуючись нагодою, ЦВК запрошує представників ДВК активно залучатися до процесу навчання.
Довідково: Графіки складені по областям. Для кожної з них визначено регіонального координатора (контакти координатора зазначені в таблиці зверху), до якого можна звертатися з питань тренінгів.
Навчання організовано спільно Центральною виборчою комісією України (ЦВК), Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та Центром управління навчанням учасників виборчих процесів при ЦВК, за підтримки агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії (UK aid).
Відділ взаємодії із ЗМІ
Секретаріату Комісії
Дата публікації: 14:57 12.10.2020
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024