8 та 9 травня відзначаються Дні пам'яті та примирення
8 та 9 травня відзначаються Дні пам\

8 та 9 травня відзначаються Дні пам'яті та примирення

присвячені пам'яті жертв Другої світової війни в Європі, проголошені Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Символ відзначення Дня пам’яті та примирення – квітка червоного маку.

Україна долучилась до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни. З 2015 року, відповідно до Указу Президента України відзначається День пам'яті та примирення. Вшанування загиблих розпочинається 8 травня – разом з Європою та світом, і продовжується традиційно 9 травня. 8 – 9 травня українці доповнюють свій одяг червоним маком — символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у Другій світовій війні по всьому світові.
З метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску Українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам'яті жертв Другої світової війни, а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління в Люботинський дитячий бібліотеці розроблено та затверджено план заходів з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та вигнання нацистів з України: «Не загасити пам’яті вогонь…» патріотична мандрівка., «Подвиг дідів достойний поваги» інформаційний огляд.
Документи, представлені в експозиції, висвітлюють причини виникнення Другої світової війни, відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.
Публіцистичні та аналітичні статті презентують дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни. Досліджуються втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни.
На виставці представлені документи з фондів нашої бібліотеки. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися інтернет-ресурсами.
Альбом: 8 та 9 травня відзначаються Дні пам'яті та примирення
Переглядів: 1980