Про особливості надання житлових субсидій в період карантину

Щодо Постанови Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій»

Урядом 25.03.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» (далі – Постанова № 247), якою передбачено:

заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання;

призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019‒2020 років, без їхніх звернень (у разі відсутності змін, що впливають на призначення субсидії);

для осіб, яких звільнено в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи за відповідний період. Інші види доходів враховуються відповідно до вимог Положення;

збільшення на 50 % соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину (послугами користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води);

відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлової субсидії з 15 % до 20 %, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 ,,Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156”.

Враховуючи, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг мають бути застосовані при розрахунку субсидій починаючи з березня 2020 року.

Таким чином, у квітні 2020 року буде проведено перерахунок розміру житлових субсидій за березень у зв’язку із збільшенням нормативів (після отримання відповідного програмного забезпечення).

Призначення житлових субсидій на наступний період у травні

Призначення житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2020 № 848 (зі змінами), таке призначення проводиться після подання нових заяви і декларації за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.

Якщо під час отримання житлової субсидії у вас відбулися зміни, зокрема щодо:

складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств (у складі яких є внутрішньо переміщені особи; у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;  які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг);

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років;

було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень

слід повідомити про це орган, що призначив вам субсидію. І зробити це необхідно протягом 30 календарних днів!

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

Документи щодо призначення субсидії можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

Наголошуємо, що громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

У разі виникнення питань щодо призначення (отримання) субсидії можна звернутися за телефоном: 741 16 06.

З повним текстом Постанови Кабінету Міністрів України № 247 можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/247-2020-%D0%BF

Люботинської міської ради

Дата публікації: 11:09 03.04.2020