УВАГА!!! Інформація КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Люботинської міської ради
УВАГА!!! Інформація КНП \"Центр первинної медико-санітарної допомоги\" Люботинської міської ради

Щодо коронавірусної інфекції COVID-19

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.

Новий коронавірус  SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку.

Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.

Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.

Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.

Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.

Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. ????Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень.

Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Пам’ятайте! ????Звичайне миття рук захищає не лише від нової коронавірусної інфекції COVID-19, а й від інших небезпечних захворювань.

Щоб захистити себе:

-Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

-Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

-Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

-У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Більше про захворювання на COVID-19: https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/koronavirusna-infekciya-covid-19

Відповіді на поширені запитання про хворобу: http://covid19.com.ua/?fbclid=IwAR1mvcAYdd49Lhk8oI2MzfTzPxmBBDKByVvhP0uhgignjmiX-RbYJtT-bbQ

Відповіді на поширені запитання про тест-систему:https://www.facebook.com/phc.org.ua/photos/a.353782784746456/1722424364548951/?type=1&theater

З повагою,