О. Д. Зюбан - 90 років!

О. Д. Зюбан - 90 років! Рада Організації ветеранів України та Люботинська міська рада вітає ювілярку!

Олександра Данилівна народилася 23 лютого 1930 року в селі Болгар Валківського району (зараз село Шевченкове) в селянській родині. Тут же до початку Другої Світової війни закінчила 3 класи.
Як згадує ювілярка про своє дитинство, під час окупації німці примушували молодь працювати на них: допомагати на кухні та пасти корів, яких вони повідбирали в населення. Також окупанти хапали молодь і відправляли на каторжні роботи в Німеччину та розстрілювали тих, хто не бажав їм коритися; палили будинки селян.
Мешканці села були вдячні нашим бійцям, які вночі підійшли до населеного пункту і вранці щільним вогнем «катюш» накрили німецькі позиції. Від шаленого вогню горіла земля і все, що на ній було, і окупанти відступили.
Батько Олександри на фронті був зв’язківцем, отримав поранення в ногу та потрапив у полон. Характерним є те, що німецькі лікарі лікували також наших поранених. Та коли пішло на покращення, батька направили до німецького штабу. Користуючись тим, що не було караулу, він утік і благополучно ночами пробирався додому.
У роки голодомору 1946-1947 роках, щоб заробити на шматок хліба, доводилося прясти, шити одяг і вишивати рушники.
Після війни ювілярка працювала на Харківській бавовно - прядильній фабриці. Вийшла заміж, із чоловіком переїхали до міста Люботина та побудували хату. Доводилося самим виконувати і столярні, і штукатурні роботи.
Олександра влаштувалася працювати на станцію швидкої допомоги санітаркою, відпрацювала там 7 років, і згодом її запросили у воєнізовану охорону.
Ювілярка виховала двох доньок і має онуків.
Рада Організації ветеранів України м. Люботин і Люботинська міська рада вітає ювілярку і
Щиро бажаємо не старіти,
І 100-річну весну ще зустріти.
Хай в житті у Вашім завжди буде літо,
А якщо і осінь, то тільки – золота.
Нехай у гості їдуть завжди діти,
Хай сміх і радість на подвір’ї не стиха.
Від усього серця Вам бажаємо здоров’я, затишку, тепла.
Хай гарний настрій розквітає,
Щоб у серці молодість жила.
Альбом: О. Д. Зюбан - 90 років!
Дата публікації: 12:59 24.02.2020