До 100-річчя Харківського історичного музею відкриють оновлену експозицію та дві нові виставки

З нагоди свята з 22 до 24 січня музей можна буде відвідати безкоштовно.

«На честь круглої дати в цей день у музеї відкриється оновлена експозиція «Слобожани» та дві нові виставки: «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» й «Традиції та просвітництво. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова». Велику кількість експонатів покажуть харків’янам вперше, а комунікацію з відвідувачами вибудують за допомогою інтерактивних зон», - повідомили в Управлінні культури та туризму ХОДА.

Експозиція «Слобожани» розповість історії людей, які жили на Харківщині від найдавніших часів і до початку XX ст.

Виставка «Традиції та просвітництво. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова» присвячена 100-річній історії музею, особливостям його розвитку в різні епохи, еволюції від початку XX століття до наших днів.

Виставка «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» презентує музейні експонати, які ніколи раніше ще не демонструвалися відвідувачам. Серед іншого буде представлено обладнання, на якому майстри робили фотографії, що отримали нагороди на виставках в Європі наприкінці XIX століття; камінний годинник, виготовлений у Франції у другій половині XVIII століття, що побутував у маєтку Харитоненків у Наталівці; раніше невідомий широкому загалу автопортрет С. І. Васильківського.

Довідка. Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова веде свій родовід від музею Слобідської України імені Г.С. Сковороди, який заснували в січні 1920 року. Біля джерел музею був видатний вчений, етнограф, історик Микола Федорович Сумцов, відомий у Європі як дослідник народного побуту. Він був першим директором музею в 1920-1922 роках, особисто розробив основні засади роботи закладу, що і зараз є в основі його діяльності. Підсумком багаторічного дослідження Сумцовим культури та побуту Слобідської України стала книга «Слобожани». Саме таку символічну назву має нова експозиція музею, перша частина якої відкриється в день його 100-річного ювілею.

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/101893

Дата публікації: 16:30 21.01.2020
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024