До уваги мешканців міста!

Інформуємо, що 18 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією».

Згідно з положенням згаданої постанови, з 01 березня 2020 року скасовується можливість перетинання громадянами України державного кордону України з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження для дітей віком до 16 років.

Вищевказані зміни імплементуються українською стороною у рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до Російської Федерації з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України  (у формі книжечки) та свідоцтва про народження з огляду на низький ступінь захисту вказаних документів.

При цьому зазначаємо, що згідно з частиною четвертою статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в`їзд в Україну, громадяни України мають право на в`їзд на територію України з території РФ як за документами, дійсними для виїзду за кордон, так і за паспортом громадянина України та свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років).

Разом з тим, з метою мінімізації ризиків виникнення ускладнень під час перетинання українсько-російського державного кордону з 01.03.2020, МЗС рекомендує громадянам України, що проживають у прикордонних районах Луганської, Донецької,  Сумської, Харківської та Чернігівської областей завчасно подбати про оформлення/обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Відділ з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Люботинської міської ради

Дата публікації: 13:40 13.01.2020
31.03.2024