1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Пресреліз

Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше відзначався у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Головна мета цього дня – звернути увагу суспільства на проблеми соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

В Харківській області масштаби епідемії ВІЛ-інфекції залишаються значними. За даними Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Обласний клінічний центр профілактики і боротьби зі СНІДом" на кінець 2018 року на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція перебувало 4539 осіб (включно з іноземними громадянами), з них 1142 особи – хворі на СНІД.

Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції в області у 2018 році зареєстрована у віковій категорії 25–49 років (83,5%), тобто ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатне та репродуктивне населення і може призвести до посилення та загострення існуючих негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій.

Серед ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, що перебували на обліку в медичних закладах області на кінець 2018 року, переважна кількість (62,8%) інфіковані статевим шляхом, 29,9% – інфікувалося під час уживання наркотиків шляхом ін’єкцій та 5,5% – від ВІЛ-інфікованої матері до дитини.

Протягом 2018 року діагноз ВІЛ-інфекції уперше в житті встановлено 661 особам, з них 267 хворих зареєстровано з діагнозом СНІД (у 2005 році – 398 та 42 особи відповідно).

У 2018 році через хвороби, зумовлені ВІЛ, померла 101 особа, проти 56 у 2005 році.

Проблема поширення ВІЛ-інфекції більше 30 років усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу. Всесвітній день боротьби зі СНІДом служить нагадуванням про необхідність зупинити поширення епідемії ВІЛ/СНІДу та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

Заступник начальника
Головного управління статистики у Харківській області
                                                                                 Ігор НАУМОВ
Дата публікації: 11:07 30.11.2019