Чому не можна спалювати опале листя?

Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. Законодавство України забороняє це робити.

Проте розмір штрафу за таке порушення занадто малий, тому люди, особливо в селах, продовжують масово палити.Лікарі попереджають про ризики для здоров'я, а екологи б'ють на сполох: це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин.

У чому шкода?
      Фахівці з Держпродспоживслужби стверджують, що часто люди не надають ваги цьому питанню, а варто було б. Адже тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Також при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин.
При спалюванні однієї тонни рослин, у повітря потрапляє близько 30 кілограмів шкідливих речовин. І все це потрапляє на нашу шкіру та в легені.Таке спалювання виділяє отруйні гази, може бути джерелом алергії та впливає на імунну систему. В першу чергу, страждають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. При згорянні виділяється вуглекислий газ та оксид азоту. Це може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху.
       Спалення призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.
       Міністерство екології та природних ресурсів попереджає, що такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах. Там закликали компостувати рослинні рештки та удобрювати ними ґрунт.
      Конституція України гарантує кожному безпечне для життя і здоров'я довкілля, а значить - кожен має законне право боротися з цим явищем.
Чиновники закликають, якщо ви страждаєте від диму - не бійтеся скаржитися у поліцію чи до місцевої влади. Навіть якщо це ваш сусід.
Як позбутися опалого листя?
       Мінекології рекомендує компостувати листя - для цього не треба особливих знань або зусиль. Потрібен спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя і помірно його зволожувати. Потім цим добривом можна удобрити ґрунт.

Відділ з питань  праці та зайнятості населення
Дата публікації: 14:19 29.10.2019
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024