Вклонися, моя Україно, цим людям величним і скромним, що в назвах фронтів титанічних пронесли наймення твоє. Ти словом достойним розкажеш своїм поколінням потомним, чому їм довічну пошану твій вдячний народ оддає!

З  нагоди цієї знаменної дати за участі громадськості у місті Люботині біля Меморіалу Слави пройшли урочисті заходи.
До присутніх звернувся міський голова Леонід Лазуренко, який зазначив, що на долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. Фашисти винищували мирних мешканців, на руїни перетворювалися  міста і села. Гітлерівці грабували, гнали в німецьке рабство дівчат і хлопців, убиваючи на своєму шляху кожного, хто не хотів скорятися загарбникам. Навічно в нашій пам’яті ті, хто бився на фронтах війни, виніс роки окупації, хто піднімав із руїн і відроджував рідний край. Ми пишаємося тим, що наші земляки у сутичці з нацизмом проявили безмірну відданість народу, любов до своєї Батьківщини і масовий героїзм. І завданням нашого покоління є відповідальна праця задля розвитку рідної країни.
Начальник регіональної філії «Південна залізниця», депутат Харківської обласної ради Микола Уманець також привітав люботинців із визначним святом в історії країни, подякував ветеранам, які 75 років тому вибороли свободу, і сьогоднішнім бійцям, які на Сході України відстоюють територіальну цілісність і суверенітет держави. Честь і пошана нашим захисникам і визволителям.
Привітав земляків і голова Організації ветеранів України м. Люботин Сергій Котихін.
Відбулося урочисте покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули в боях при обороні й звільненні м. Люботина в 1941 і 1943 роках.
Дорогою ціною дісталася нам Перемога. 1074 воїнів-люботинців героїчно загинули на фронтах війни, 912 мешканців Люботина вбито, закатовано за роки нацистської окупації, 980 – вивезено до Германії. 407 захисників та визволителів нашого міста навічно залишилися у Люботинській землі. Майже кожна родина втратила на війні своїх синів і дочок, братів і чоловіків.
За відвагу і стійкість, проявлені у боротьбі з нацистськими загарбниками, 2041 люботинець нагороджено бойовими орденами і медалями, а льотчикам Миколі Федоровичу Денчику, Юрію Яковичу Чепізі, артилеристові Павлу Івановичу Шпильку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Їх подвиг – безсмертний, пам’ять про них – нетлінна, вдячність народу – безмежна.

Радник міського голови Лідія Куденко
Альбом: Сьогодні Україна відзначає 75 річницю із дня звільнення від нацистських загарбників.
Дата публікації: 14:58 28.10.2019