ОБЕРЕЖНО, ДИФТЕРІЯ !
ОБЕРЕЖНО, ДИФТЕРІЯ !

ОБЕРЕЖНО, ДИФТЕРІЯ !

Багато хто вважає дифтерію проблемою з минулого, з якою вдалося успішно впоратися. Але розслаблятися ще рано адже й досі продовжують реєструються поодинокі випадки цього захворювання серед дітей і дорослих.

 Зараз в Україні склалася проблема із-за великою кількості невакцинованих людей. В цьому випадку можуть захворіти і діти, і  дорослі, у яких перебіг хвороби тяжкий.
  Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, з розвитком фібринозного запалення в місці проникнення збудника, загальною інтоксикацією, токсичним ураженням серцево-судинної, нервової системи, нирок.
  Збудник  розповсюджується при розмові, чиханні та кашлі від хворої на дифтерію людини або здорового бактеріоносія. Також можлива передача збудника через предмети побуту.
   Кількість хворих особливо зростає у холодну та вологу пору року. Хвороба  вражає людей будь-якого віку.
Дифтерія розпочинається з підвищення температури тіла, почервоніння слизової оболонки ротоглотки, появи сірувато-білуватих нальотів у вигляді острівців або суцільних плівок, які важко знімаються шпателем. Біль при ковтанні виражена слабко. Відмічається солодкуватий запах з рота. Дифтерію одразу важко відрізнити від ангіни, гострого фарингіту або іншої гострої ЛОР-патології. Такі хворі часто звертаються за медичною допомогою несвоєчасно і становлять небезпеку для оточуючих, оскільки залишаються джерелом інфекції.
  Особливого ризику зазнають не щеплені проти дифтерії особи. Часто у них розвиваються ускладнення: інфекційно-токсичний шок, міокардит, параліч дихальних м’язів та ураження нервової системи, які можуть призвести до смерті.
  За перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікувально-профілактичного закладу, так як від своєчасного надання кваліфікованої медичної допомоги залежить життя захворілого. Також проведення такої необхідної при лікуванні даної хвороби процедури, як введення протидифтерійної сироватки, можливе лише в умовах стаціонару.
  Після ізоляції (госпіталізації) хворого на дифтерію, у вогнищах обов’язково проводяться протиепідемічні заходи та бактеріологічне обстеження контактних осіб.
  Єдиним ефективним засобом профілактики дифтерії є проведення профілактичних щеплень.
  Активна імунізація — це найефективніший засіб боротьби з дифтерією. Для вакцинації використовують комплексну адсорбовану вакцину, що включає в себе інактивовані (тобто позбавлені токсичної дії) антигени збудників кашлюку, дифтерії та правцю. Це АКДП або АДП (без коклюшного компонента) вакцини.
      Відповідно до календаря профілактичних щеплень, затвердженого в Україні, планова імунізація комплексною вакциною АКДП (проти кашлюку, дифтерії та правцю) проводиться дітям, починаючи з 2 місяців. Вакцінація складається з 4 щеплень та проводиться у 2, 4, 6 та 18 місяців. Ревакцинацію проти дифтерії та правцю проводять у віці 6 та 16 років. Подальші планові ревакцинації дорослих проводяться з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення. Дорослим, які раніше не були щеплені або не мають даних щодо вакцинації, проводять щеплення АДП-М анатоксином триразово.
       Імунітет після вакцинації захищає від захворювання дифтерією і правцем терміном на 5–10 років у 95% випадків.
Щеплення можна отримати в кабінетах профілактичних щеплень лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання, а також у приватних медичних закладах.
  Необхідно відповідально віднестись до проведення вакцинації та утриматись від необміркованих кроків щодо відмови від щеплень, адже від цього залежить Ваше здоров’я та життя!
  В КНП «Ц ПМСД » (м.Люботин, вул.Шевченко,15) вакцина проти дифтерії та правцю в достатній кількості (виробник Індія та Болгарія). Запрошуємо  дітей та дорослих  на щеплення.
  
                 Шановні батьки!!! Висновок очевидний - щеплення робити треба своєчасно і в обов'язковому порядку! 
  
Лікар епідеміолог Люботинського                                                                                                            
міського лабораторного відділення
Білецька І.В.
Переглядів: 608
Дата публікації: 13:36 25.10.2019
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Нові та оновлені сторінки
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024
Золочевська А. А.   12.04.2024
ЦНАП інформує: Оновили сервіси для ВПО в Дії. Оформлюйте довідку та допомогу для всієї родини   09.04.2024
Проєкти рішень від 09 квітня 2024 року   09.04.2024
Розпорядження № 60 "Про скликання LIV (позачергової) сесії Люботинської міської ради VIII скликання"   09.04.2024
Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Люботинської міської ради за 1 квартал 2024 р   08.04.2024
Повідомлення про намір встановлення скоригованих тарифів на послуги централізованого водопостачання    05.04.2024
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>