Напередодні Дня людей поважного віку місто Львів гостинно зустрічав гостей з усієї України, які прибули на Всеукраїнський триденний форум людей поважного віку.
Харківщину представляли люботинці – фольклорний ансамбль "Берегині"(художній керівник Зюбан Т.В. і музичний керівник Сухина Т.М.). Хоча в колективі здебільшого молоді дівчата, та все ж таки запросили колектив тому, що ансамбль «Берегині» є надійними волонтерами Територіального центру соціального обслуговування Люботинської міської ради, де часто виступає там із концертними програмами, бо це є добре, коли молодь підтримує людей поважного віку.
Завданням форуму було донести в кожен куточок України ідеї інноваційного підходу роботи з людьми поважного віку, а саме:
можливість відкриття центрів дозвілля для людей «золотого віку» в громадах;
можливість навчатися в «університетах третього віку», неформальна освіта;
психологічна підтримка людей «золотого віку»;
організація дозвілля (танці, скандинавська хода, пілатес, театри, музеї – безкоштовне відвідування);
розвиток волонтерства у похилому віці;
організація власного бізнесу.
На форумі були представники із Польщі, Литви, Молдови, Словенії, які щедро ділилися досвідом і залучали до співробітництва.
Форум проходив жваво та захоплено, у рамках нього були проведені панельні дискусії: «Держава – це я», «Презентація щодо стратегії підтримки та розвитку людей поважного віку» і «Здорове та активне довголіття».
Містом пройшла вишиванкова хода. Львів’яни не шкодували оплесків для самодіяльних артистів, які у вишиванках своїх регіонів і рушниками, співали українських пісень.
Для усієї громади міста був проведений концерт-знайомство, в ході якого було відібрано колектив "Берегині". Він своєю майстерністю представляв Харківщину і місто Люботин.
Наше триденне гостювання завершилося грандіозним, масовим міжнародним фестивалем пісні і танцю, в якому брали участь 48 колективів із усієї України і Польщі, Словенії, Литви. На цьому фестивалі фольклорний ансамбль "Берегині" було відзначено найвищою нагородою – кубком фестивалю, а відомий поет-композитор із Тернопільщини Іван Кушнір був захоплений виконанням українських пісень колективом і подарував свою авторську пісню, яку назвав на честь нашого колективу "Берегині" та запросив до Тернопільщини у 2020 р. на фестиваль "Яблуневий спас".
Поїздка до Львова, форум, пісенний фестиваль були захоплюючими, корисними, надихнули нас на нові ідеї.
Висловлюю подяку за підготовку і організацію поїздки музичному керівникові Сухиній Т. М., солістам колективу Ларисі Глущенко, Вікторії Тімченко і Любові Сердюк.
Тетяна Зюбан, художній керівник фольклорного ансамблю "Берегині".