Люботинці вшанували пам’ять своїх земляків і воїнів, які визволяли місто.

Урочистий мітинг з нагоди 76 річниці визволення міста Люботина від нацистських загарбників та з нагоди Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Тривожить минуле з серця глибин ...
Палала в той час Україна,
В руїнах стогнав Люботин.
               (Г. Ведмеденко “Була війна”)

З нагоди 76 річниці визволення міста Люботина від нацистських загарбників та з нагоди Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, на Меморіалі Слави за участі громадськості відбувся урочистий мітинг.

Міський голова Леонід Лазуренко привітав присутніх зі святом і наголосив, що місто, як і вся країна, завдячує славним визволителям, які наближали свято перемоги, вистраждали і захистили рідну землю та власними руками підняли з руїн країну. Завдячуємо і захисникам України, які боронять східні кордони, та вшановуємо пам'ять загиблих Героїв АТО.

Депутат Харківської обласної ради, директор РФ «Південна залізниця» Микола Уманець подякував воїнам-визволителям і підкреслив, що вже відходять у вічність славні герої, і на сьогодні у м. Люботині залишилося тільки п’ять ветеранів Другої Світової війни. Побажав усім здоров’я і Божої підтримки в житті.

Привітав із визначним святом земляків і голова Організації ветеранів України Сергій Котихін. Він висловив вдячність героям, які пройшли нелегкий шлях до перемоги, тим, хто відбудовував народне господарство; побажав усім миру і злагоди.

Цього дня згадали і люботинця Олександра Загудаєва, який на вівтар перемоги поклав своє життя, загинувши у листопаді 2014 року під містом Щастя Луганської області

Відбулося урочисте покладання квітів до могили Невідомому солдату та вшанування подвигу Героїв хвилиною мовчання. Великою ціною дісталася нам перемога у Другій Світовій війні. На її фронтах люботинці показали приклади хоробрості та мужності, не шкодували здоров’я та життя, захищаючи свій народ і свою країну. 1074 люботинців героїчно загинуло за рідну землю. За відвагу і стійкість, проявлені в боротьбі із нацистськими загарбниками, 2040 люботинців нагороджено бойовими орденами і медалями, а льотчикам Миколі Федоровичу Денчику, Юрію Яковичу Чепізі, артилеристу Павлу Івановичу Шпильку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Після визволення рідного міста мешканці активно взялися за відбудову і відновлення об’єктів, доріг і житла. Збирали кошти на нові бойові танки і літаки, адже війна ще продовжувалася. Своєму землякові Миколі Денчику вдячні люботинці протягом місяця зібрали кошти в сумі 100 тис. карбованців на бойовий літак.

Люботинці свято шанують пам’ять своїх земляків і воїнів, які визволяли місто. Їх імена увічнені на меморіальних дошках (приміщення Люботинської ЗОШ №4), на 9 пам’ятниках та братських могилах. Герою Радянського Союзу І.П. Абдулову у центрі Люботина встановлено пам’ятний обеліск. Вклоняємося усім тим, хто поліг у боях, хто покрив собою рідну землю, пишаємося подвигом дідів та прадідів і вшановуємо героїв нашого часу – воїнів, які продовжують славні традиції своїх предків, захищаючи сьогодні рідну землю на Сході України.

Радник міського голови Л.Куденко

Альбом:  Люботинці вшанували пам’ять своїх земляків і воїнів, які визволяли місто.
Дата публікації: 13:59 29.08.2019
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024