Офіційний сайт Люботинської
міської ради, виконавчого комітету
Міський голова

Лазуренко Леонід Іванович

Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Посилання
  
Пошук
Служба у справах дітей інформує
Служба у справах дітей інформує

Поділитися новиною:

Служба у справах дітей інформує

ПРО способи РЕАЛІЗАЦІї ПРАВА БАБИ ТА ДІДА НА СПІЛКУВАННЯ З ВНУКАМИ

На прийом до служби у справах дітей виконкому Люботинської міської ради звертаються бабусі та дідусі з запитаннями: чи мають вони право брати  участь у вихованні внуків, правнуків, якщо батьки дітей забороняють їм це робити та яким чином можна офіційно встановити дні спілкувань з внуками.

Законодавець визначає, що одним із найважливіших прав дитини є її право на сімейне виховання, яке включає в себе також право на спілкування з іншими членами сім'ї, зокрема, дідом, бабою, прадідом, прабабою.

Сімейним кодексом України чітко визначено норму, а саме ст. 257, яка вказує на права діда, баби, прабаби та прадіда на виховання внуків, правнуків та на забезпечення участі у їх вихованні.

Якщо ж для батьків  виховання дітей є їх  прямим обов’язком, то для діда і баби – це не обов’язок, а право. Перешкоджати у здійсненні цього права бабі та діду не можуть ні батьки, ні інші особи з якими проживає дитина.

Реалізація цього права абсолютно не залежить від взаємовідносин, які склались між батьками дітей. Навіть, якщо батьки дітей розлучені, не проживають разом та не спілкуються між собою, це не повинно впливати на право діда і баби бачитись зі своїми внуками та проводити разом з ними час.

Проте, якщо такі перешкоди чиняться, то баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Суд визначає способи участі баби і діда, прабаби і прадіда у вихованні дитини. Це можуть бути періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця проживання баби і діда, тощо. Крім того, суд у своєму рішенні визначає місце та час спілкування баби, діда (прабаби, прадіда) зі своїми внуками (правнуками).

Слід зазаначмти,що суд з урахуванням віку та стану здоров’я дитини, має право вислухати її думку щодо заявленого позову. Думка дитини не стане вирішальною, проте, може вплинути на остаточне судове рішення. Після досягнення дитиною  14 років, вона сама вирішує свою участь у спілкуванні з дідом, бабою, прадідом, прабабою.

Служба у справах дітей

Web-адреса: lubotin-rada.gov.ua/news/id/3037 | Переглядів: 208Дата публікації: 10:36 12.07.2019
Версія для слабо- зорих