Люботинське міське лабораторне відділення попереджає: кір.
Люботинське міське лабораторне відділення попереджає: кір.

Люботинське міське лабораторне відділення попереджає: кір.

Як запобігти захворюванню.

 Проведена в області з початку року низка протиепідемічних заходів сприяла деякій стабілізації епідемічної ситуації. Протягом останніх 6-ти тижнів відмічається зменшення кількості реєструємих випадків кору. Однак, епідемічна ситуація є неблагополучною, рівень захворюваності високим. Показники охоплення щепленнями населення для формування достатнього популяційного імунітету залишаються низькими.

У групі ризику знаходяться діти, які не отримали щеплення, підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір та не мають щеплень проти кору, особи з груп епідемічного та професійного ризику. Особливу тривогу викликають організовані колективи, у т.ч. закритого типу.

Зниження захворюваності відбулось за рахунок початку літніх канікул та роз'єднання багатьох колективів. Однак, це лише тимчасове покращення.

За даними Люботинського міського лабораторного відділення Нововодолазької міськміжрайоної філії ДУ « Харьковський ОЛЦ МОЗ України» з початку року станом на 01.07.2019р. в м.Люботині зареєстровано 67 випадків кору.

Переважна більшість захворілих –діти (37 осіб – 55,2%), питома вага дорослих – 44,8% (30 осіб).

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: непрацюючі – 19,4%, робітники транспорту, промпідприємств та інші – 16,4%, учні загальноосвітніх шкіл та  шкіл-інтернатів – 39%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та              ПТУ – 1,5%, неорганізовані дошкільники – 9%, службовці – 4,5%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади – 4,5%, працівники шкіл, ДНЗ, сільського господарства та харчової промисловості – 4,5%, пенсіонери – 1,5%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 67% – 45 осіб .

Вступна кампанія та повернення дітей з літніх канікул, створення нових організованих колективів, недостатнє охоплення щепленнями сприятиме активізації епідемічного процесу та знов зростанню захворюваності. Без активного впровадження додаткових заходів з імунізації від кору стабілізації епідемічної ситуації не відбудеться.

 

               Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості, яке характеризується високою температурою, запаленням слизових оболонок порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивітом і характерним плямисто – папульозним висипом на шкірних покривах, загальною інтоксикацією.

 Збудником кору є РНК- вірус роду морбіллівірусів, родини параміксовірусів.

 Джерелом інфекції є хвора на кір людина, яка заразна для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду (останні 2 дні) до 4-го дня висипань.

 Шлях передачі інфекції - повітряно-крапельний, вірус виділяється в зовнішнє середовище у великій кількості хворою людиною зі слизом під час кашлю, чихання і.т.д.
           Захворювання на кір небезпечне ускладненнями, такими як ларингіт (запалення гортані), круп (стеноз гортані), трахеобронхіт, отит (запалення вуха), первинна кірова (вірусна) пневмонія, вторинна бактеріальна пневмонія, стоматит (запалення слизової оболонки рота), менінгіт (запалення мозкової оболонки), гепатит, лімфаденіт. Найбільш грізним ускладненням (частіше у дорослих) буває   кіровий енцефаліт .

             При виявленні кору проводять профілактичні заходи в осередку інфекції, тобто в тому колективі, де перебував хворий. Використовують заходи загально гігієнічного порядку: роз’єднання, провітрювання, збільшення кількості поточних вологих прибирань в приміщенні, за особами, які перебували в контакті з хворим встановлюється медичний нагляд.

 Всім контактним особам старше 1 року, які не отримали своєчасно щеплення проти кору, не хворіли на кір та за умовою відсутності протипоказань проводиться екстрена вакцинопрофілактика.          

 Надійним і ефективним методом профілактики кору є вакцинація.

 В Україні вакцинація від кору входить до календаря обов'язкових профілактичних щеплень. Її проводять дітям віком 12 місяців, які  не хворіли на кір та не мають медичних протипоказань. Друге щеплення проводиться у віці 6 років (перед школою). Можливо введення як моновакцини (тільки проти кору), так і тривакцини (проти кору, паротиту та краснухи). Вакцина проти кору використовується протягом 50 років, вона безпечна та ефективна.     

       Висновок очевидний - щеплення робити треба своєчасно і в обов'язковому порядку! 

                В КНП «Ц ПМСД » (м.Люботин, вул.Шевченко,15) вакцина проти кору,    краснухи, епідемічного паротиту в достатній кількості . Запрошуємо  дітей на щеплення.

              

 

                 Шановні батьки!!!    Здоров`я  дітей в Ваших руках.

 

   

 

  Лікар епідеміолог Люботинського

  міського лабораторного відділення

                                                                                                                І. Білецька

Переглядів: 320
Дата публікації: 15:39 10.07.2019
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Увага! Відключення електропостачання 05, 09,11 та 12 березня 2021 р.   04.03.2021
Щодо надання одноразової матеральної допомоги   04.03.2021
У зв’язку з аварійно-відновлювальними роботами по вул. Шевченко, 29 04.03.2021 року 09.00 до 17.00 г   04.03.2021
VI (позачергова) сесія Люботинської міської ради VIII скликання від 02.03.2021 р.   03.03.2021
В зв’язку з ремонтними роботами буде припинено подачу електроенергії   03.03.2021
Засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на посаду директора Люботинської гімназії №5 Лю   03.03.2021
В зв’язку з ремонтними роботами 03.02.2021 р. з 09:00 - до 17:00 буде припинено подачу електроенергі   03.03.2021
Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам закон   02.03.2021
Проєкт рішення "Про роботу КНП «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради у 2020 році" с   02.03.2021
В зв’язку з ремонтними роботами 05.03.2021 р. та 12.03.2021 р. з 10:00 - до 17:00 буде припинено под   01.03.2021
Посилання
  
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>