СКАЗ

Гостре инфекційне зоонозне захворювання з природною осередковісттю, вірусної етіології, з раневим механізмом передачі інфекції, при якому уражується центральна нервова система, яке завжди закінчується смертю хворого. Тривала епізоотія сказу природного типу в країнах Східної Європи впливає на епідемічну ситуацію в Україні, яка розцінюється як нестійка. В останнє десятиріччя в Україні значно зросла захворюваність людей на сказ. Територія Харківської області є стаціонарно неблагополучною зі сказу тварин.

Хто може стати джерелом сказу для людини ?

В Україні спостерігається прояв антропургічного типу рабічної інфекції, домашні тварини серед захворілих на сказ складають понад 60%.
У Харківській області в структурі тварин, які захворіли на сказ у, з 2008 року домінують коти (питома вага складала 35,3 - 52,4%),  які за законодавством України не підлягають обов’язковій імунізації проти сказу.
Проте людей частіше кусають собаки, серед яких понад 20 % безпритульні.
Застерігайся безпритульних тварин,  бо за ними неможливо встановити ветеринарне спостереження.

Пам’ятай!!! Немає укусу = немає сказу!

Що робити якщо укусила тварина?

Негайно промийте рану мильним розчином , при його відсутності – рясно проточною водою. Обробіть рану розчином йоду
Зверніться до найближчього медичного закладу.
Якщо є можливість тварина, що нанесла укус, оглядається ветеринарним лікарем  та за нею встановлюється  десятиденне ветспостереження.

Пам’ятай!!!

Якщо укусила дика або невідома тварина необхідно негайно звернутися до лікаря та розпочати антирабічне лікування!!!

Дата публікації: 13:35 09.07.2019