Насильство у сім’ї — це війна на домашньому полігоні

Насильство — це війна, яка йде на маленькому полігоні: будинок, квартира.

Ця війна може тривати роками, буває видною, а буває скритою. Тому що з хати часто не виносять бруд. Ця війна несе з собою втрати, тому що часто насильство закінчується тілесними ушкодженнями і смертю іноді. Причому, як жінок, які в 93% випадків є постраждалі від домашнього насильства, але страждають і самі насильники.  Насильство виникає тоді, коли є конфлікти, а вони — коли є проблеми. Проблеми виникають тоді, коли люди не можуть їх розв’язувати. Це ланцюжок, насильство не приходить само по собі. Розумна людина може вирішувати проблеми ненасильницьким шляхом. Комунікація, повага та уміння вирішувати конфлікти — це основа того, щоб було менше насильства.  Законодавство про попередження домашньогонасильства  наділяє нас досить широкими можливостями щодо звернення до органів та установ за допомогою у ситуації сімейного насильства, що тягне за собою вжиття визначених заходів по його запобіганню. Проте законодавство з питань попередження сімейного насильства стане ефективним  інструментом захисту від насильства в родині лише за умови широкого доступу до інформації із проблеми профілактики насильства в сім’ї, плідного співробітництва громадських організацій та органів влади й місцевого самоврядування, а також активної протидії кожного з нас в цьому принизливому для людської гідності явищу. Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.

Ви можете зателефонувати на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номером:

0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

( безкоштовно, цілодобово, анонімно з телефонів будь-яких операторів)

для отримання консультацій юриста або психолога, а також інформації щодо закладів,

до яких ви можете звернутися по допомогу за місцем проживання.

У разі отримання вчасної кваліфікованої допомоги, ви можете змінити стосунки у родині на

краще, зробити їх гармонійними, зберегти здоров’я та життя членів вашої сім’ї.

Тому  не зволікайте, робіть впевнені кроки до позитивних змін. Щасливе майбутнє

вашої родини знаходиться у ваших руках.

Відділ з питань праці та зайнятості населення  УСЗН Люботинської МР

Дата публікації: 11:37 25.04.2019