Важлива інформація для громадян, які одержують субсидії!
Важлива інформація для  громадян, які одержують субсидії!

Важлива інформація для громадян, які одержують субсидії!

В рамках пілотного проекту, Урядом затверджено нові правила виплати житлових субсидій.

З лютого 2019 року  стартують дві моделі отримання субсидії на відшкодування витрат з оплати комунальних послуг населенням. Паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій  - безготівковий та виплата коштів готівкою.

Усі громадяни, які звернулися або звернуться в 2019 році до кінця опалювального сезону з новим пакетом документів, для призначення субсидії з січня, лютого, березня, квітня 2019 року, будуть опрацьовуватись в новій системі. Яка передбачає   розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через «Ощадбанк».  Тобто, громадяни щомісячно будуть проінформовані СМС повідомленнями про розрахунки субсидією з підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги, та отримають інформацію про необхідність,  у разі потреби,   здійснити доплату власними коштами за фактично спожиті послуги.

Після закінчення опалювального сезону 2019 року, економні громадяни матимуть змогу отримати готівкою кошти невикористаних субсидій, які залишаться після проведення розрахунків з надавачами житлово-комунальних послуг.

Починаючи з лютого 2019 року, тим кому субсидія була призначена з жовтня, листопада, грудня 2018 року, отримуватимуть субсидію до кінця опалювального періоду за новими правилами  –  у готівковій формі.

Громадяни отримають у березні 2019 року готівку для розрахунків за комунальні послуги за лютий,  у квітні за спожиті послуги у  березні, у травні – за квітень. Домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через банки, які розташовані в нашому місті («Ощадбанк» або «ПриватБанк»), матимуть змогу в березні зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку.   Усі пенсіонери, яких обслуговує «Укрпошта», отримуватимуть субсидії готівкою через листонош у день одержання пенсії.

Іншим категоріям громадян,  починаючи з 12 березня 2019 року необхідно буде звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» та надати паспорт та ідентифікаційний код для отримання грошового переказу через послугу «швидка копійка». Одночасно з виплатою субсидії за лютий, кожному одержувачу буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії  у квітні та травні.

Кожному субсидіанту, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні «Укрпошта» доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комунальних послуг.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації.  За результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї  з  них з травня 2019 року.

Управління соціального захисту населення Люботинської міської ради

Дата публікації: 11:03 18.02.2019
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024