Офіційний сайт Люботинської
міської ради, виконавчого комітету
Міський голова

Лазуренко Леонід Іванович

Електронні петиції
Посилання
Пошук
Це потрібно знати!
Це потрібно знати!

Поділитися новиною:

Це потрібно знати!

Епідемічні ризики під час повеней!!!

У зв’язку з можливим підтопленням Ваших помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді дотримуючись простих правил гігієни.
Ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з під топлених відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела, які живляться з підземних вод, зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, гноєсховищ, хлівів, сміттєзвалищ, тощо можуть потрапити хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, дизентерії, вірусних гепатитів, черевного тифу, лептоспірозу, сибірки, яйця та личинки гельмінтів, цистилямблій, та інші збудники інфекційних хвороб.

 Звертайтесь до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За неможливості постачання якісної привізної та фасованої води для пиття можна використовувати тільки добре прокип’ячену воду (на протязі 45 хвилин). Для господарських потреб також використовуйте тільки добре прокип’ячену воду.
Для харчування необхідно використовувати тільки продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі необхідно застосовувати термообробку: варити, смажити, запікати. Овочі та фрукти ретельно мити кип’яченою водою, потім обдавати окропом.
Перед споживанням їжі необхідно ретельно мити руки з милом, руки також можна протирати зволоженими серветками з дезінфектантами.

Комахи, гризуни (щури, миші) можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:
- провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілля, будівельних конструкцій, тощо та перекопати городи присадибних ділянок на глибину 20-25 см;

- індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншими дезінфекційними засобами, призначеними для цього;
- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою дезінфікуючих засобів (акватабс, жавель, хлор патронів);
У разі виникнення ознак інфекційних хвороб ( підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, блювота, пронос, нежить, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників та інше), терміново звертайтесь за медичною допомогою.

Пам’ятайте, що зберегти Ваше здоров’я допоможуть прості правила особистої гігієни.

 

Начальник Люботинського міського відділу Головного управління

                                                                    Держпродспоживслужби в Харківській області

                                      Ільченко О.С.

 
Web-адреса: lubotin-rada.gov.ua/news/id/1553 | Переглядів: 19Дата публікації: 14:46 22.06.2018
Версія для слабо- зорих