Бережіть своє здоров’я!
Бережіть своє здоров’я!

Бережіть своє здоров’я!

ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ!!!

Літо – найкраща пора року: сонячні, теплі дні, свіжі овочі та фрукти, канікули та відпустки, відпочинок на морі чи на природі. Однак саме в цю пору відбувається значне зростання захворюваності на кишкові інфекції. При підвищенні температури навколишнього середовища в природі виникають сприятливі умови для життєдіяльності збудників захворювань. Щороку в такий період реєструється значна кількість спалахів гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь.

Харчові отруєння – це захворювання людини, що передаються переважно через їжу. Основною причиною їх виникнення є вживання в їжу продуктів, що володіють шкідливою дією, чи в результаті розвитку в них шкідливих мікроорганізмів, чи внаслідок вмісту різних токсичних речовин.

В організм людини хвороботворні мікроорганізми можуть потрапляти з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку. Інколи дорослі перед тим як купувати фрукти (яблука, виноград, вишні, черешні) пробують їх на смак або дають дитині щойно куплені немиті фрукти, не замислюючись над негативними наслідками таких дій. Овочі та фрукти можуть забруднюватися не тільки руками хворих, які їх збирають або продають, а й ще забрудненою водою при поливі городів. Часто харчові отруєння є наслідком вживання продуктів харчування, придбаних на стихійних ринках, у місцях несанкціонованої торгівлі, при вживанні продуктів, що пройшли недостатню термічну обробку. Тому, будьте пильними і обережними, щоб не постраждати від недобросовісних виробників та продавців! Навіть сама корисна їжа може нанести шкоду організму, якщо вона неякісна.

Основні ознаки харчових отруєнь проявляються не відразу. Все починається з слабкості, головного болю, відсутність апетиту. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: нудота, блювання, болі в животі, рідке випорожнення, інколи з домішкою слизу і крові, підвищення температури. Необхідно відзначити, що харчові отруєння найчастіше виникають раптово, нерідко захоплюючи значний контингент осіб, і, як правило, досить швидко загасають. Наявність мікробів-ворогів, їх розмноження в продуктах харчування не впливає на смакові якості харчів.

Ось чому, в теплу пору слід бути особливо обережними, постійно дотримуватись чистоти рук, посуду, споживати лише добре вимиті фрукти та овочі, свіжі, охайно приготовлені страви, вживати чисту воду. Тобто, необхідно зробити все для того, щоб у шлунок не потрапили мікроби-вороги.

Попередити гострі кишкові інфекції та харчові отруєння – справа і відповідальність всього населення.

Дотримуйтесь особистої гігієни, ретельно мийте руки милом перед їжею і після відвідин громадських транспортів, туалетів.

Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі водойми тощо) або яка продається на розлив.

Перед вживанням свіжих овочів їх слід ретельно мити і обдавати окропом.

Для вживання вибирайте продукти, піддані термічній обробці, ретельно прожарюйте (проварюйте) продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і морські продукти. Віддавайте перевагу заводській упаковці, обов’язково переконайтесь в терміні придатності;

Не допускайте контакту між сирими і готовими харчовими продуктами. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин. Для надійного захисту продуктів зберігайте їх у щільно закритих банках (контейнерах);

При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води, для миття посуду і рук використовуйте бутильовану воду;

Не беріть в дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання);

При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни; дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди, трави інші рослини та продукти; При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) необхідно виключити контакт продуктів з ґрунтом та піском;

Купайтеся тільки у встановлених для цих цілей місцях. При купанні у водоймах і басейнах не слід допускати попадання води в рот.

Виконання цих нескладних порад допоможе ВАМ уникнути харчових отруєнь і зберегти Ваше здоров'я та здоров'я Ваших близьких!

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне!

Начальник Люботинського міського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

                                                                    Ільченко О.С.

Переглядів: 517
Дата публікації: 15:07 29.05.2018
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Нові та оновлені сторінки
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024
Золочевська А. А.   12.04.2024
ЦНАП інформує: Оновили сервіси для ВПО в Дії. Оформлюйте довідку та допомогу для всієї родини   09.04.2024
Проєкти рішень від 09 квітня 2024 року   09.04.2024
Розпорядження № 60 "Про скликання LIV (позачергової) сесії Люботинської міської ради VIII скликання"   09.04.2024
Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Люботинської міської ради за 1 квартал 2024 р   08.04.2024
Повідомлення про намір встановлення скоригованих тарифів на послуги централізованого водопостачання    05.04.2024
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>