Офіційний сайт Люботинської
міської ради, виконавчого комітету
Міський голова

Лазуренко Леонід Іванович

Електронні петиції
Анонс подій
02.06.2018
10:00 - Міський дитячий фестиваль - конкурс "Люботинські джерела" Міський дитячий фестиваль - конкурс "Люботинські джерела"
Для вас, наші любі діти! 02 червня з 10-ї години у центральному парку міста:
-спортивні змагання;
-виставка малюнків та поробок переможців міського дитячого фестивалю-конкурсу "Люботинські джерела";
-гала-концерт переможців міського дитячого фестивалю-конкурсу "Люботинські джерела";
-майстер-класи, фото з казковими героями;
-конкурсно-розважальна програма клоуна Шурика;
-вистава театрального гуртка БДЮТ.
А також: морозиво, солодка вата, попкорн, солодощі, іграшки, повітряні кульки.
Атракціони: надувні гірки, батути, веселий паровозик, страйкбольний тир, дитячий лабіринт.
Організатор:Виконавчий комітет Люботинської міської ради Час проведення:02.06.2018 10:00 Місце проведення:Центральний міський парк відпочинку

Докладніше
Посилання
Пошук
ЗАРАЗНИЙ ВУЗЛИКОВИЙ ДЕРМАТИТ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ!!!
ЗАРАЗНИЙ ВУЗЛИКОВИЙ ДЕРМАТИТ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ!!!

Поділитися новиною:

ЗАРАЗНИЙ ВУЗЛИКОВИЙ ДЕРМАТИТ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ!!!

Однією із стратегій профілактики нодулярного дерматиту великої рогатої худоби – вакцинація, тому зараз вивчається питання застосування вакцини та створення буферної зони на території України в областях, що межують з країнами, в яких реєструються випадки даного захворювання.

Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (ЗВДВРХ) – це хвороба, яка вражає велику рогату худобу і характеризується лихоманкою, пригніченням, утворенням на шкірі вузликів і набряків, збільшенням лімфатичних вузлів, а також утворенням вузликів на слизових оболонках, виділеннями з носової порожнини і очей, патологічним виділенням молока (лакторея), набряками на кінцівках та кульганням. Хвороба реєструється в Африці і на Близькому Сході, в останні роки спалахи були зареєстровані в Туреччині, а починаючи з 2015 року - в Греції, з наступним поширенням у 2016 - до Болгарії та Македонії. Крім того, випадки захворювання зафіксовані в державах Балкан, РФ, Вірменії, Казахстані, державах Прибалтики. На даний час заборонено ввіз до України худоби (продукції) з неблагополучних щодо цієї хвороби країн, їх зон, з метою запобігання занесення вірусу.
Вірус передається трансмісивно, переважно механічним шляхом при укусах комах переносників (комарі, мухи, кліщі тощо), занесених із зараженої зони (території) вітром або в  транспортних засобах та через контаміновані ін’єкційної голки. Конкретні вектори (кровосисні членистоногі), мало вивчені і різноманітні - в залежності від країни. Занесення контамінованих (заражених) переносників відбувається в теплу пору року, коли цьому сприяють умови (температура, волога тощо). Збудник захворювання може також поширюватися через забруднені корми, воду, обладнання та інвентар. Вивід тварин на пасовище дозволяється після попередньої їх обробки засобами, що забезпечують захист тварин від укусів комах.
При постановці тварин на стійлове утримання, після закінчення випасу, необхідно провести  клінічний огляд тварин. Вірус не передається людині.
Клінічні ознаки й діагностика: вузлики розміром 5-50 мм (округлої форми, що піднімаються над шкірою) з'являються, зазвичай, через 2 дні після початку лихоманки на шкірі голови, шиї, вимені, статевих органів, промежини й кінцівок. Вони можуть бути поодинокими чи дисемінованими (реєструватись по всьому тілу), можуть зникати чи утворювати виразки з наступним загоюванням з утворенням рубців. Клінічний діагноз підтверджується результатами лабораторних досліджень зразків крові і тканини ушкодженої шкіри.
Лікування: заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби  не розроблено. Недотримання належних умов утримання збільшує ризик зараження тварин. Профілактичні заходи суттєво підвищують рівень захисту тварини.
Загальні заходи профілактики, щодо зниження ризику спалаху заразного вузликового  дерматиту великої рогатої худоби:
- дезінфікуючі ванни на вході до приміщення;
- одноразові бахіли і захисні костюми для відвідувачів;
- устаткування для дезінфекції та дезінсекції транспортних засобів до і після транспортування.
Необхідно уникати:
- контактів між тваринами різних стад (наприклад, на пасовищі);
- використання пасовищ в період масової активності кровосисних комах;
- використання спільних інструментів, транспортних засобів, завозу тварин з різних ферм та персоналу, що мав контакти з тваринами без ретельного знезараження.
Перед завезенням тварин в господарство необхідно обов’язково повідомити місцеву службу ветеринарної медицини та обов’язково, після завозу, провести  профілактичний карантин.
У разі виникнення хвороби в раніше благополучних регіонах, необхідно негайно здійснити забій хворих та підозрілих на захворювання тварин, із послідовним проведенням ретельної дезінфекціїї та виконання всіх карантинно-обмежувальних і ветеринарно-санітарних заходів.
Однією із стратегій профілактики  нодулярного дерматиту великої рогатої худоби – вакцинація, тому зараз вивчається питання застосування вакцини та створення буферної зони на території України в областях, що межують з країнами, в яких реєструються випадки даного захворювання.
 
Начальник Люботинського  міського відділу 
 Головного  управління Держпродспоживслужби в Харківській області
 Ільченко О.С.
Web-адреса: lubotin-rada.gov.ua/news/id/1301 | Переглядів: 14Дата публікації: 09:40 20.04.2018
Версія для слабо- зорих