Рекомендації щодо профілактики сказу у домашніх тварин

У зв’язку із загостренням епізоотичної ситуації щодо сказу тварин на території Харківської області наполегливо рекомендуємо додержуватись заходів профілактики та захисту від сказу, а саме:

- суворо дотримуватись правил утримання собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу;
- уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами; роз’яснювати це дітям, щоб уникнути зараження не тільки сказом, але й іншими небезпечними захворюваннями;
- проявляти насторогу в разі незвичної поведінки тварин або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини;
- при виявленні трупів тварин не чіпати їх, не знімати шкірку та обов’язково повідомити Держпродспоживслужбу;
- не слід вбивати домашню тварину, яка покусала або подряпала людину, за нею має бути встановлено 10-денне спостереження.

Дії при укусі чи ослиненні підозрілою на сказ твариною:
- негайно зверніться до лікаря;
- якщо лікар недоступний, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хвилин мильною водою, мильними засобами, дезінфектантами для обробки ран;
- після цього неодмінно зверніться за медичною допомогою.

Пам’ятайте! Сказ – це гостре інфекційне захворювання спільне для людини й теплокровних тварин, яке уражає центральну нервову систему та пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при укусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникає в кров. Хвороба є дуже небезпечною, але її можна попередити. Щеплення тварин від сказу залишається єдиним засобом запобігання цьому захворюванню.

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити! Вакцинація рятує життя!
Вакцина проти сказу є безкоштовною. Вартість послуги профілактичного щеплення становить 9,80 грн.

У м. Люботин щеплення можна зробити в Люботинській дільниці ветеринарної медицини, вул. Ветеринарна, 45.

Люботинська міська державна лікарня
ветеринарної медицини