Що змінилось в правилах надання допомоги?
Що змінилось в правилах надання допомоги?

Що змінилось в правилах надання допомоги?

Управління соціального захисту населення Люботинської МР повідомляє, що згідно постанови КМУ від 20.03.2022 №332 (зі змінами) з 1 листопада 2023р допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї (уповноважена особа) у такому розмірі:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;
  • для інших осіб – 2000 гривень
 
Зміни у виплатах ВПО

Згідно з рішенням уряду, з 1 серпня виплати для ВПО призначаються лише на шість місяців.Допомога може бути призначена сім’ї ще на один шестимісячний період, якщо в родині є:
- діти з інвалідністю,
- особи, які доглядають за особою з інвалідністю,
- особи пенсійного віку,
- які мають трьох і більше дітей віком до 18 років,
- неповнолітнім та малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника,
- якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Кому продовжать виплати

Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023р. автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024р.

Водночас виплати не продовжуватимуться особам, які:

- перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
- повернулися до покинутого місця проживання.
 
Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Кому скасують виплати

З 1 вересня допомога не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати, а саме, з 1 вересня 2023 року виплату припинено тим ВПО, які:

- придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

- придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

- мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;

- придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;

- мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.
 
За більш детальнішою інформацією Ви можете звернутись до  УСЗН Люботинської МР за телефоном  - (057)741-16-06 або Центру надання адміністративних послуг – (057)741-32-69.
 
Переглядів: 135
Дата публікації: 13:51 24.10.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>