«Залізниця - це небезпечно!»
«Залізниця - це небезпечно!»

«Залізниця - це небезпечно!»

Виграючи хвилину і заощаджуючи копійку, можете втратити життя!

     Знаходження на залізничних станціях і перегонах громадян, викликає особливу тривогу! Окремі особи нехтують заходами особистої безпеки, ігнорують правила поведінки на залізничному транспорті, грубо порушують правила, тим самим наражають своє життя на небезпеку. В результаті на залізниці почастішали випадки важкого травмування людей, причому більшість з них зі смертельними наслідками.
   Станом на 28.09.2023 у регіональних філіях, філіях АТ «Укрзалізниця» (на станціях, перегонах, територіях підрозділів) внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня важкості 202 сторонні залізничному транспорту особи, у тому числі 128 зі смертельним наслідком, з них 16 осіб уражено електрострумом, у тому числі – 6 смертельно. За аналогічний період 2022 року травмовано 177 осіб, у тому числі 109 – травмовано смертельно, з них 15 уражено електрострумом, у тому числі 3 – смертельно. Так, у регіональній філії «Південно-Західна залізниця» травмовано 79 громадян проти 53 у 2022 році (+26), з них 54 – зі смертельним наслідком проти 32 у 2022 році (+22); - у регіональній філії «Львівська залізниця» травмовано 43 громадянина проти 40 у 2022 році (+3), з них 26 – зі смертельним наслідком проти 24 у 2022 році (+2); - у регіональній філії «Придніпровська залізниця» травмовано 27 громадян проти 23 у 2022 році (+4), з них 18 – зі смертельним наслідком проти 16 у 2022 році (+2); - у регіональній філії «Одеська залізниця» травмовано 26 громадян проти 36 у 2022 році (-10), з них 16 – зі смертельним наслідком проти 19 у 2022 році (-3); - у регіональній філії «Південна залізниця» травмовано 20 громадян проти 20 у 2022 році (0), з них 11 – зі смертельним наслідком проти 13 у 2022 році (-2); - у регіональній філії «Донецька залізниця» травмовано 3 громадянина проти 4 у 2020 році (-1), з них 1 – зі смертельним наслідком проти 4 у 2022 році (-3); - у філіях «УЗШК», «ВК» травмовано 4 громадянина проти 1 у 2022 році (+3), з них 2 – зі смертельним наслідком проти 1 у 2022 році (+1). Крім того, станом на 28.09.2023 на об’єктах залізничної інфраструктури травмовано 13 дітей віком до 16 років, з них 7 – зі смертельним наслідком, у тому числі внаслідок ураження електричним струмом травмовано 10 дітей, з них 4 – смертельно. За аналогічний період 2022 року було травмовано 6 дітей віком до 16 років, з них 2 – зі смертельним наслідком, у тому числі внаслідок ураження електричним струмом було травмовано 4 дитини, з них 1 – смертельно.
  Також станом на 28.09.2023 по ВП «Люботинська дистанція колії» було виявлено такі випкадки:
-на перегоні Скороходово – Коломак, 23.01.2023 смертельно травмований Волошин Г.Д. 1999 року народження;
- на перегоні Божково – Свинківка, 11.09.2023 смертельно травмований Печенежський С.В. 1972 року народження.
Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість випадків сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту від 19.02.1998 № 54, зареєстрованих у Мін’юсті 24.03.1998 за  № 193/2633, а саме:
 • перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
 • ходіння по залізничних коліях;
 • посадка та висадка під час руху поїзда;
 • перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.
За підсумками розслідування встановлено, що основними причинами нещасних випадків є незнання і невиконання правил особистої безпеки при знаходженні громадян на залізничних коліях, а також недисциплінованість, поспішність, необережність і поява громадян в зонах підвищеної небезпеки в нетверезому стані. Щороку на залізничних коліях станцій гинуть люди і особливо трагічно, коли ними виявляються ДІТИ.
Пам'ятайте! Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально ж, особливо в сутінки, дуже складно визначити з якою швидкістю йде поїзд. Помилка в оцінці швидкості руху, як правило, коштує ЖИТТЯ!
З метою уникнення травматичних випадків на залізничних коліях, хочемо Вас попередити і нагадати, що необхідно знати і дотримуватися правил особистої безпеки при знаходженні на залізничних коліях, проїзді в пасажирських і приміських поїздах!
1.Правило БЕЗПЕКИ пішоходів
Пішоходи повинні переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях по пішохідних настилах або мостам і в місцях, де встановлені покажчики «Перехід через колії».
Перед переходом шляху по пішохідному настилу необхідно переконатися у відсутності потяга, локомотива або вагона.
При наближенні поїзда, локомотива або вагона слід зупинитися, пропустити їх і, переконавшись у відсутності рухомого рухомого складу по сусідніх коліях, продовжити перехід.
Підходячи до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою та звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаума. Переходити дорогу можна тільки при відкритому шлагбаумі, а при його відсутності, перш ніж перейти через колії, необхідно переконатися, чи не наближаються до переїзду поїзд, локомотив або вагон.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
 • Ходити по залізничних коліях.
 • Обходити стоїть склад на відстані менше 5 метрів від вагона або локомотива, а між стоять вагонами в «розриві» на відстані не менше 10 метрів.
 • Використовувати залізничні колії в якості пішохідних доріжок.
 • Переходити або перебігати через залізничні колії перед близько йде поїздом, якщо відстань до нього менше 400 метрів.
 • Переходити через шлях відразу ж після проходу поїзда одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування поїзда зустрічного напрямку.
 • Переходити залізничні переїзди при закритому шлагбаумі або показання червоного сигналу світлофора переїзної сигналізації.
 • На станціях і перегонах підлазити під вагони і перелазити через автозчеплення для проходу через шлях.
 • Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.
 • Проходити по залізничних мостах і тунелях, які не обладнаним доріжками для проходу пішоходів.
 • Підлазити під закритий шлагбаум на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
 • На електрифікованих ділянках підніматися на опори контактної мережі.
 • Наближатися до лежачого на землі електропроводу на відстані ближче 8 метрів.
2. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПАСАЖИРІВ
Посадку (висадку) в вагони слід проводити тільки після повної зупинки поїзда.
Вихід з вагонів і посадку в них необхідно проводити тільки з боку перону або посадкової платформи.
Малолітніх дітей слід тримати за руку або на руках!
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
 • Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
 • Посадка і висадка на ходу поїзда.
 • Висовуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів на ходу поїзда.
 • Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів на ходу поїзда, затримувати відкриття автоматичних дверей приміських поїздів.
 • Проїжджати в вантажних поїздах без спеціального дозволу.
 • Проїжджати в поїздах в нетверезому стані.
 • Залишати дітей без нагляду на посадкових платформах і у вагонах.
 • Провозити у вагонах легкозаймисті та вибухові речовини.
 • Виходити з вагонів між коліями і стояти там при проході зустрічного поїзда.
 • Стрибати з платформи на залізничні колії.
 • Влаштовувати на платформі різні рухливі ігри.
 • Курити у вагонах (тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях.
 • Бігти по платформі поруч з вагоном прибуває або поїзда, а також перебувати ближче двох метрів від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки.
 • Підходити до вагонів поїзда до його повної зупинки.
 • Самовільно без потреби зупиняти поїзд.
 • Не проходьте повз дітей, що порушують правила поведінки на об'єктах залізничного транспорту і піддають небезпеці своє здоров'я і життя.
Сьогодні Ви зупините чужу дитину, завтра хтось інший допоможе вберегти від біди ВАШОГО.
Дотримуючись цих елементарних правил особистої безпеки, які вимагають від Вас тільки уваги і обачності, Ви вбережете своє життя, життя своїх дітей, родичів і близьких !!!
                                                                               
Виробничий підрозділ «Люботинська дистанція колії»
Переглядів: 192
Дата публікації: 13:19 12.10.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>