Обережно псевдотуберкульоз!
Обережно псевдотуберкульоз!

Обережно псевдотуберкульоз!

Псевдотуберкульоз (ієрсініоз) – гостре інфекційне захворювання,яке характеризується дестабілізацією роботи шлунково-кишкового тракту, шкірного покриву, опорно – рухового апарату та іншими клінічними проявами.

Збудником псевдотуберкульозу є YersiniaPseudotuberculosis.
При псевдотуберкульозі основними джерелами інфекції є синантропні і дикі гризуни. Людина являється заключним кільцем ланцюга розвитку збудника.
Основний шлях поширення інфекції – харчовий. До факторів передачі відносяться овочеві салати ( салати з капусти, моркви та інші), молочні продукти, що вживаються без попередньої термічної обробки. Також має місто і водний фактор. Він зазвичай реалізується при вживанні води з відкритих водойм.
Захворювання зустрічається у всіх вікових групах,  але  частіше у дітей перших років життя.Псевдотуберкульоз у дітей та дорослих з’являється внаслідок вживання в їжу немитих продуктів, неочищеної води. Через шлунок бактерії потрапляють в тонку кишку, а звідти через лімфатичні канали проникають в самі лімфатичні вузли.
Інкубаційний період 7-10 днів.
Симптоми хвороби проявляються наступними ознаками: висока температура тіла (38-40 гр. С), мігрень, роздратування в горлі, запалена носоглотка, розлад мішечника, нудота або блювота та інше.
Ієрсініоз у дітей крім стандартних ознак також має особливі клінічні прояви: діти  стають більш пасивними, сонними, є ймовірність втрати свідомості і запаморочення. Особливо небезпечними є це захворювання для дітей на першому році життя. Ієрсініоз  супроводжується збільшеними лімфовузлами, селезінки, також проявляється респіраторний синдром.
Псевдотуберкульоз приходить з холодами.  Одночасно з настанням холодів в будинках мешканців та інших приміщеннях починають поселяться на зимівлю  гризуни з полів. Це загрожує збільшення кількості випадків захворювання  на псевдотуберкульоз.
Харківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує, що основу профілактики  псевдотуберкульозу  складають цілеспрямовані санітарно-гігієнічні заходи, а саме:
- для пиття та приготування їжі використовувати воду тільки з перевіреного джерела водопостачання або бутильовану воду;
 - дотримуватись правил зберігання продуктів (в недоступному для гризунів місці) та технологій їх приготування;
 - постійно контролювати зберігання та вивезення побутового сміття і харчових відходів для запобігання розмноження мишей та щурів;
 - постійно дотримуватись правил особистої гігієни;
 - вчасно проводити дератизаційні заходи в  приміщеннях.
 
Переглядів: 194
Дата публікації: 13:20 13.09.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>